İrfan Sarı

Şimdi gözaltı zamanı

18 Nisan 2009 Cumartesi

Gün yok ki gözaltı haberi geçmesin. Artık haber ajansları bile yetiştiremiyor. Gözaltılar da favori DTP, yani bir başka anlamıyla Kürtler.

 

“Suçu ve suçluyu övmek.”/ “yasadışı örgütüne yardım yataklık yapmak.” / “yasadışı örgütsel döküman bulundurmak.” / “yasadışı slogan atmak.”/ yasadışı örgütün sairi efradı olmak.”v.s…

 

İyi, güzel: bu suçları işleyenleri af etmeyin doldurun cezaevlerine.

 

“Adalet mülkün temelidir.”

 

Ya da “asmayalım da besleyelim mi?” deyin.

 

Taş atanları da cezalandırın. Molotof atanları da. Panzerin altında kalanları da. Evde çocuklarına bakmayan kadınları da. Eve ekmek götüremeyen babaları da. Üniversitede solcu olan ağabeyleri ve ablaları da. Sendikalıları da. Kepenk kapatan esnafı da. Elinde kuran-i kerim taşıyan dindarları da.

 

Hepsine ömürleri yetmeyecek kadar ceza verin.

 

Alın bir tek yasadışı Kürt bırakmayın.

 

Kürtleri yasaya uydurmak için bütün içtenliğinizle seferberlik ilan edin.

 

Polisler ve jandarma uyumasın.

 

Ordu dağdakileri ele geçirsin.

 

Oldu olacak Kürtleri zindanlara doldurmak için bütün işsizleri avcı kolu birlikleri ilan edin. İşsizliğe de çare olur. Meteoroloji müdürlükleri Kürt havalarını kontrol etsin. Telekom: kulak burun boğaz denetimi yapsın. Hangi frekans, hangi ses tenoru, hangi lef bezlerinden çıkar onu araştırsın. Bilim adamları Kürtlerin konuşmaması için yeni bir alfabe üzerinde çalışsın. Dumanlı haberleşmeler için teknoloji çıldırsın. “Dumanlı dumanlı o bizim eller.” Elektrik kurumu bedene verilen kaçak elektrik cezası icat etsin.

 

Teslim olmak, mücbir sebepleri olsun!

 

Her nahiyeye bir zindan yapın. Bu sefer Z tipi labirentli cezaevi inşa edin. Biraz yere gömün ki rutubet alsın. Kürtlerin ciğerleri çok yanmış. Biraz nemlensin artık.

 

Dağlara yazılan “Ne mutlu Türküm diyene” veciz sözü her Kürdün boynunda kolye olsun. Mezar taşına da “Kürt doğdum Türk öldüm Allahım beni kabul eyle” diye yazsın.

 

Bütün radyolar sussun ve bütün televizyonlar sönsün. Gazeteciler söz dinlensin hayatlarını yaşasın.

 

Allahın kulu olmayan Kürtler Allahlarına çekilsin.

 

Gözaltılar dürbün altı olsun… Kaçan bir tek in cin Kürt kalmasın diye.

Yani alt kimlikte çok olsun.

 

General paşanın “Türkiye vatandaşlığı”  vecizesi o zaman ispatlanır.

 

Ne Ermeni meselesi, ne Kıbrıs, ne Suriye ile ne İran'la, ne Irak'la bir mesel kalmayacak. Yunanlarla ezelden dostluk sür gidecek. Bulgarlarla zaten yok mesele.

 

Cenneti ala olacak her yer.

 

Anayasa değişmeyecek, gecekondulaşma bitecek, ormanlar talan edilmeyecek, deniz suyu kirlenmeyecek, akarsulara pislik karışmayacak. Uçaklar düşmeyecek, martılar ölmeyecek, balıklar çoğalacak, kırım kango virüsü bitecek. Borsa tepe taklak olmayacak. Altın daha sarı olacak.

 

Hırsızların eli kesilecek!

 

Memurlar her yıl Avrupa da, Antarktika da, Amerika da, uzak doğuda, adalarda tatil yapacak, sağlık sorunları kalmayacak, çocuklarının okutma derdi yok, adam başı üç tane çocuk olcek.  Başbakanın sözü dinlenilecek. “Kubbeler miğferimiz olacak”

 

Ama başbakanda paşanın sözünü dinleyecek.

 

Sağlık kombineleri yapmaya gerek kalmayacak. Topyekûn sorun giderilecek. Bir tek toplu mezar ve kuyu kalmaycak.

 

İşçi, köylü kardeş, meyve veren bahçe kalleş…

 

Alın Kürtleri gözaltına alın…

 

Şimdi gözaltı zamanı, seçim derdi yok, geçim derdi de…

 

Ne varsa sorundan yana Kürtler içeri tıkıldı mı bitecek… Hatta nisan yağmuru bile özüne dönecek. Özde yağmur olacak. Küresel ısınma bitecek. Hiçbir şey Sözde kalmayacak. Filistin meselesi de bitecek, afganistan meselesi de…

 

Hadi alın gözaltına; alın DPT"lileri, siyasetin “S” harfinden çekiç orak türetiyorlar. Bunlar kimyasal başlıklı füzeler icat ediyor, tank, top, silah ne varsa bunlar üretiyor.

 

Hadi geç kalmayın!

Bu yazı toplam 9499 defa okunmuştur
Gelişme ihtiyacı
 // Demokrat Vatandaş
Ağzınıza ve kaleminize sağlık, çok güzel dile getirmişsiniz. Aslında sorunu oluşturan temel taşlardan biri de Türklerin devlet-i aliye ile hiçbir sorunlarının olmaması ve devlet-i aliye tarafından söylenen her söze istekli teslimiyetleridir. Sorunlarının olmamasından dolayı kendilerini geliştirme, dünyaya uygar pencereden bakma ihtiyaçları da yoktur. Bu durumlar için zaman zaman o insanlara acıdığım da oluyor; zira uygarlık trenine binememişlerdir. Kürtlerin ise, malum demokratik hak ve özgürlük taleplerinden dolayı devlet-i aliye mantığına ve körü körüne teslimiyet mantığına ters düşen söylemleri vardır ve aslında bu ülkeyi kürdüyle, türküyle bütün halinde uygar ülkeler seviyesine taşıyacak, halkları kardeşçe birarada yaşatacak olan da bu demokratik söylemlerin hayata geçirilmesidir. Devletini sevmek ile, ülkenin gelişimini engelleyen devlet söylemlerine körü körüne bağlılık çok çok ayrı şeyler......
25 Nisan 2009 Cumartesi 09:54
savaşta ısrar
 // azad
sayın irfan bey gerçekten mükemel bir yazı eline sğlık.
kürt halkının tüm barış çabalarına hala tc savaşta ısrar ediyor.bu son gözaltılar bunu gösteriyor.DTP ye darbe girişimi,ve seçimlerde dtpnin elde etiği başarıyı hazm etmeme operasyonudır.bu oparasyonları kınıyorum....
23 Nisan 2009 Perşembe 12:00
siz skmayın canınızı
 // şemsettin ılıcaklı
yurtsever kürt ve kürdüstanlı halkımız artık ilkel faşist tc ordusu inkar ve imha politikasının takipçisi adaletsiz ve kafirler partisi AKP nin teslim alacağı tek kürt bile bulmayacaktır bizler çok zorlu günlere göğüs gerdik ve gereceğiz biz halkımıza söz vermiştik yerel seçimlerde akp nin boynunu kıracağız ve kırdık birdaha bir daha birdaha halkımıza söz veriyoruz genel seçimlerde sırtını tamamıylakıracağız dolayısıyladır AKP kuduz köpek gibi etrafına saldırıyor yaşasın bağımsızlık özgürlük ve birlik mucalesi...
23 Nisan 2009 Perşembe 10:36