Yıldırım'dan çözüm süreci açıklaması: O fırsatı kaçırdılar

Başbakan Binali Yıldırım, "Çözüm mözüm yok. O fırsatı kaçırdılar. Çözüm artık milletle" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, 65. hükümetin ilk 100 gününe ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yıldırım’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Terörle mücadele geçtiğimiz 24 Temmuz’dan itibaren yeni bir anlayışla devam ediyor.

“Ülkenin her köşesinde vatandaşın can mal güvenliği sağlanıncaya kadar terör mensuplarının vatandaşa yönelik saldırıları bitinceye kadar operasyonlar devam edecek.

“Bu hafta sonu pazar günü doğu ve güneydoğu illerini kapsayan bir yeniden kalkınma projesi ve ekonomik gelişme programını devreye alacağız.

“Cazibe merkezleri oluşturulacak. 1,4 milyar dolar civarında yeni temel atıyoruz. Operasyon sırasında yıkılana vatandaşlarımızın konutları yeniden yapılacak, bir yılda tamamlanacak. 10 milyar dolar zarar verdiler, 3 yıl içinde zararı ortadan kaldıracağız.

“Hükümetimiz iç güvenliğin sağlanması konusunda taviz vermiyor. Çözüm mözüm yok. Çözüm vatandaşta. O fırsatı kaçırdılar. Terör örgütünün Kürt vatandaşlarını başına bela olmadan kurtaracağız. Terör örgütünü Kürtler diye bir sorunu yok. Kürt vatandaşlarının PKK diye bir sorunu var. “

 // slm
Super Bir aciklama gercegi yalanlamak . nasil olsa alicisi var. Ama gercek saklanmaktan ve yalandan nefret eder en sonunda cikar ortaya yuzune carpar iste oyle. Sonra firsati biz kacirdik o gun politikasi oyleydi diyemezsin bugun den sonra cunku zaman cabuk geciyor...
02 Eylül 2016 17:14