Yalova'da iki parti seçimden çekildi

Doğu Perinçek ve Osman Pamukoğlu, Yalova'daki belediye başkan adaylarını yarıştan çekti. CHP'li Vefa Salman'ın seçimi kazanma şansı yükseldi.

Yalova'da büyük çekişmeye sahne olan ve 1 Haziran günü tekrarlanacak olan yerel seçim için, dengeleri değiştirecek bir hamle geldi. İşçi Partisi ve HEPAR'ın Belediye Başkan adayları yarıştan çekildi. CHP'li aday Vefa Salman'ın seçimi kazanma şansı da yükseldi.  

EN ÇOK TARTIŞILAN İL OLDU

Seçim sonuçlarına en çok itiraz edilen yerlerden biri Ağrı'yla birlikte Yalova oldu. AKP’nin belediye başkanlığını bir oy farkla kazandığı açıklandıktan sonra CHP’nin itirazı sonucu oylar yeniden sayıldı ve bu kez CHP 6 oy farkla kazandı. AKP’nin, oy verme ehliyeti olmayanların oy kullandığı yönündeki itirazı üzerine YSK seçimleri iptal etti.

KENTTE 75 BİN SEÇMEN BULUNUYOR

Yalova'da 75 bin 803 seçmen bulunuyor. 30 Mart seçimlerinde bu seçmenlerden 64 bin 902'si sandık başına gitmişti. İptal öncesi son sayımdan CHP'li aday Vefa Salman'a 22 bin 229, AK Partili aday Yakup Koçal'a ise 27 bin 223 oy çıkmıştı.

bir ay önceden belirlenen değil
 // hizmet üretene kazansın
Her kürt bir HDP li değildir.Seçim tahminlerinde en büyük yanılgınız bundan kaynaklanıyor.Nerede bir kürt varsa onu BDP yada HDP diye sayıyorsunuz sonra sandıklar açılıyor çıkan manzarayı açıklamama sanırım gerek yok.Yalova adaylarını saptırmayalım....
29 Mayıs 2014 Perşembe 16:02
kürdlerin oyu yalovada seçimi belirler
 // amedli ahmed
yalovada merkezde bdp nin sağlam 4-5 bin oyu var bu oylara olumlu yaklaşan aday ister akp li olsun ister chp li olsun kazanır.akp adayı şu anda daha olumlu yaklaşıyor.chp adayıda mhp lilerden medet umuyor....
29 Mayıs 2014 Perşembe 13:32