Hükümetten 'kalekol' açıklaması geldi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Güneydoğu'da ve özellikle sınır olan bölgelerde kalekolların yapımına devam edileceğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AKP Grup toplantısına katılmak üzere geldiği Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Yılmaz, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde Türk Bayrağı’nın indirilmesine yönelik soruları, "Kalekolların yapımına devam edilecek. Devletin ve milletin güvenliği için her türlü tedbir alınacak. Bu tedbirlerin alınması bir başkasının onayına bağlı değil. Güvenli k kriterleri neyi gerektiriyorsa o yapılacak. Güvenlik için bazı şeylere ihtiyaç duyulmaz. Güvenlikten taviz verilmez. Güvenliğin bedeli olmaz” sözleriyle yanıtladı. 

Savunma Bakanı Yılmaz, "Komutanlar istifaya davet ediliyor" şeklindeki soruya ise "Hayırlısı olsun" demekle yetindi. (Ajanslar)

axaxaxax
 // ax welat
Değerli yorumcumuz, tüm görüşlere eşit mesafede durmakla birlikte; küfür, hakaret, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. İlginize teşekkür ederiz. Saygılarımızla!...
11 Haziran 2014 Çarşamba 10:39
birazda batida yap tas kafa
 // Adem
Kürdistanin dagi tasi karakol,baraj,cezaevi,mayin yani bir yüksek tepeye cik yirmi tana karakol sayarsin,sinir hati boydan boya mayinli aslina bakarsan cok verimli toprak,peki sen bu tas kafa ilemi barisi bu ülkeye getireceksin? yahu su AKP de Receb Tayib Erdogani cikar geri kalanlarin hepsini topla bir tek adam etmezler,su AKP de ne kadar bos kafali insan varmis....
10 Haziran 2014 Salı 20:59