Hasip Kaplan'dan AKP'li Vekillere Tepki

TBMM Genel Kurulu'nda Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmeleri sırasında söz alan Hasip Kaplan, AKP'nin bu kanun tasarısında acele ettiğini belirterek tepki gösterdi.

ANKARA - Kaplan AKP sıralarına dönerek , "Yazıklar olsun size. İçinizdeki hukukçulara yazıklar olsun" diye bağırdı.

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, tasarıya tepki gösteren bir konuşma yaptı. Kaplan, "Kadın cinayetleri davalarında acele etmiyorsunuz, şimdi bu aceleniz ne sizin. Adalet duygunuz ne sizin. Adalet gündeminiz ne. Adaletinizin acelesi paraya mı gömülmüş. Paramı dininiz imanınız. Her şeyiniz paramı. Bu ülkenin adaleti sadece para mı ? Paradan başka bir şey yok mu ? Basın özgürlüğünde, hukukta, demokraside, Soma'da, Şırnak'ta insanlarımız madende ölürken neden adaletiniz acele etmedi. Neden adaletiniz sadece ihale, rantta acele edersiniz. Bu aceleniz neden. Siz bu kafayla hukuku kendi kafanıza göre götürüp, mahkemelerde kendi kafanıza göre şekillendireceğinizi mi sanıyorsunuz. Bu devran böyle devam edecek mi sanıyorsunuz. Yazıklar olsun size. İçinizdeki hukukçulara yazıklar olsun. Para vicdan yapmaz. İnsanlık adalet yapmaz. Para sizi kötü yola sevk eder. Acele eden ecele gider. Acele eden acele gider" dedi.


Kaplan'ın konuşmasına bazı AKP'i milletvekilleri ise tepki gösterdi.

asım gewerliye
 // Hekkarili
Sayın hasip kaplan belirttiği Kadın cinayetleti Soma felakateti batıdaki vatandaşın değilmi Gewerdemi bunlar olmuş ya yazıyı adam gibi oku yada yada anlamıyorsa birine söyle sana okusun ellerden öpme reklamını yapma...
07 Haziran 2014 Cumartesi 11:55
soma
 // ali demir
soma ile ilgili konuşmasını izle en yakın tarihlisi...
07 Haziran 2014 Cumartesi 10:36
asım
 // gewerlı
sayın vekilim birgünde batıdaki vatandaşın içınde bulunduğu sıkıntıları dile getir.elerinden öpeyım....
06 Haziran 2014 Cuma 18:14