Altan Tan Hakkari stadını Meclis'e taşıdı

Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Hakkâri’de bir süre önce yıkılan şehir stadını Meclis'e taşıdı.

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA  - Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Hakkâri’de bir süre önce yıkılan şehir stadını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ tarafından Anayasanın 98’inci ve İçtüzüğün 96 ve 99’uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması üzerine Meclis'e soru önergesi verdi.

Vekil Tan, önergesinde, " Hakkâri’de bir süre önce yıkılan şehir stadının yerine halen yeni bir stat yapılmayacak olması, tesissiz kalan Hakkâri spor camiasının tepkisini çekmiştir. Statsız kalan ildeki 40 spor kulübü bir araya gelerek bu durumu protesto etmişlerdir" sözlerine yer verdi.

Vekil Tan, Bakan Akif Çağatay KILIÇ'a şu soruları yönelttti:

-Hakkâri’de yeni stat yapılmadan eski stadın yıkılmasının gerekçeleri nelerdir?

-Yapılması planlanan Futbol sahası, spor salonu ve yüzme havuzu tam olarak nerede yapılacaktır?

- Bu tesislerin ne zaman bitirilip hizmete açılması planlanmaktadır?

 -Hiçbir planlama yapmadan ve ileriki müsabakalar düşünülmeden tüm spor alanlarını yıktıktan sonra halen yerleri bile belli olmayan tesisler yapılana kadar ileriki spor müsabakaları nerede ve nasıl yapılacaktır?

- Bu yıkımın kademeli olarak yapılmamasının gerekçeleri nelerdir? Genel Müdürlük bunun için ikna edilemez miydi?

-Halen mahkeme sürecinde olan ve belki de onay çıkmayacak bir arazi üzerine hangi gerekçelerle planlar kurulmuş ve projeler yapılmıştır?

TEBRİKLER SAYIN ALTAN
 // METİN
HAKKARİLİ OLARAK SİZDEN GURUR DUYAR BİZİM TARİHİMİZİ YIKMAK NE DEMEK YA RESMEN İŞİN İÇİNDE RANT DÖNÜYOR...
04 Haziran 2014 Çarşamba 11:49
colemerg
 // Baran
Hakkari'de bütün spor kulüplerini bir araya getirin ve bir oylama yapın bu adamı kim istiyor bu adam Hakkâri gençliği Hakkari sporuna ne katkıda bulunmuş geldiği günden bu yana başardığı nelerdir hangi kulübün arkasında durmuş eğer haklarının sporunda önde gelen kimse istemiyor bu adami günümüz teknoloji çağı olmasına rağmen yapılan ihalelerin üç boyutlu resimleri ile yok birileri kahramanlık yapayım derken böyle oldu bu işler tek başına olmaz bu işler ekip işidir ben yaptım ben yapacam demekle olmuyor insanları küçük görüp bir görüşlerini bile almadıniz bu nasıl bir zihniyeti sizden allah aşkına Hakkari'de 3 yıl nerde yapılacak bu faaliyetler 3 yıl spor duracakmi heyet be adam halkını ne çok düşünüyor olmuş spor yapılmayacak yazık yazik...
04 Haziran 2014 Çarşamba 10:34
lütfen
 // Yorumla
adil zozani - selahattin demirtaş - esat canan siz nerdesiniz ne iş yapıyorsunuz bzi altan bey mi mecliste gündeme getirecek sizi oraya niye yolladık haram olsun aldığınız para...
04 Haziran 2014 Çarşamba 10:13