Oğlakların kayalıklarla dansı

Bu yazımda sizleri bambaşka bir diyara götürmek istiyorum. Fazla söze yer vermeden sizleri farklı güzelliklerle buluşturmak arzusundayım. Yapmak zorundayım çünkü ruh sağlımız bozuldu.

 

Maddi ve manevi olarak öyle yoğun baskı altında yaşıyoruz ki bazen yaşayıp yaşamadığımızın farkında değiliz. Hergün kavga, gürültü. Haber bültenleri hep aynı, acı keder. Köşe yazarları hiç farklı yazmıyorlar. Çoğu zaman nefessiz kaldığımızn bile farkında değiliz. Yaşanan gerginlikler farklı etkliyor herkesi. Son olarak çarşı merkezinde yaşanan kavgalar bunun en son örnekleri.

 

İşte tam bu koşuşturmanın arasında bir mola vermek…


Birgün olsun bir yerlere yetişme kaygısı olmadan gönlünce yürümek, dolaşmak…


Zomada çay bardaklarının kirliliğini düşünmeden ordaki serin havaya ve esen rüzgara karşı sıcak demli bir çay içmek.


Siyasi tartışmalar yerine güzel şeylerden, doğadan konuşmak…


Kısacası yaşamın küçük ayrıntılarında gizli büyük mutlulukları es geçmeden en değerli varlığımız olan zamanı dolu dolu değerlendirmeyi ve hayattan keyif almayı bilmeliyiz.

 

Şimdi sizleri milyon dolarlarda verseniz hayatınızda çok az yaşayabileceğiniz birkaç fotoğraf karesi ile buluşturma zamanı. Modern dünyanın vermiş olduğu stresten tam uzaklaşma zamanı.

 

Bir hafta önceydi; Mor dağına kuzu kırkma etkinliğine gitmiştim. Gün oldukça güzel geçmişti. Akşam saatlerine doğru dönüş için hazırlanırken önümüzdeki kayalıklarda yaşananları Oscar"lı bir filmin karelerine benzetmek mümkün. Ancak bunun o flimlerden farkı gerçek olmasıydı. Önce sesler; çok acıkmış oğlak melemesi, annesini özlemiş keçi yavruları, kuş cıvıltıları, uzaklardan geçen başka sürülere havlayan ve kendi aralarında boğuşan köpeklerin sesi…

 

Önümüzde oynayan filmin başrolünde keçi yavruları yani oğlaklar var. Dediğim gibi sinemacılar milyonlarca para verseler böyle bir sahne yakalayamazlar. Anneleri Bêrî"ler tarafından sağıldıktan sonra Oğlaklar anneleriyle başbaşa kalıp doyasıya karınlarını doyurdular. Karınlarını doyuran oğlaklar şimdi daha özgür ve onlarca kişinin önünde çıktıkları kayalıklarda defalarca o baştan o başa koşup durdular. Kelebekler gibi kayalıklarda dans eden oğlaklar kendilerini izleyen herkesi büyüledi. Ve o unutulmaz kareler işte böyle objektifime yansıdı:

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar