Yyü Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Mezuniyet Töreni

Yyü Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Mezuniyet Töreni

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü öğrencileri, düzenlenen törenle mezun oldular.

VAN - YYÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans ve doktora öğrencileri için mezuniyet töreni düzenledi. YYÜ İlahiyat Fakültesi’nde yapılan törenin açılış konuşmasını yapan Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fuat Tanhan, enstitü hakkında bilgi vererek 124 öğrenciyi mezun etmenin sevincini yaşadıklarını kaydetti.

Üniversitenin de enstitünün de temel amaçlarından birinin Van’daki eğitim kalitesini yükseltmek olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, “Milli eğitim müdürlüğü, eğitim konusunda her türlü desteği vermiştir. İlimizde aynı amaç çerçevesinde kurumlarımız yekvücut olmuştur. Dolayısıyla başarı kaçınılmazdır. Bu işbirliğinin en somut örneklerinden biri de TÜBİTAK Ortaöğretim Kurumları Proje Yarışması’nda elde ettiğimiz başarıdır. Temel amacımız, eğitim kalitesini yükseltmek. Bu amaçla öğretmenlerimize lisansüstü eğitim vermek suretiyle bir adım daha atmış olduk. Üniversitemizde eğitim konusunda milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte birçok çalıştay yapıp nasıl daha başarılı olabileceğimizi konuştuk. Sorunları masaya yatırdık ve çözüm önerilerimizi ortaya koyduk. Başarısızlık kaderimiz değildir. Başarı için hep birlikte ve hızlı şekilde adımlar atmamız gerekiyor. Ben mezun olan herkesi tebrik ediyorum. Doktora yapmalarını da tavsiye diyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İki duyguyu birden yaşadığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise, “Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi alanından mezun olma mutluluğunun yanı sıra milli eğitim teşkilatının bir neferi olarak kurumumda çalışan çok sayıda öğretmenin yüksek lisans diploması alacak olması nedeniyle de ayrıca mutluyum. Üniversitesi güçlü olan iller daha da gelişir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin hem bölgede hem de uluslararası düzlemde çok iyi noktalara geldiğine şahit oldum. Rektörümüzün öncülüğünde üniversitenin sosyal ve bilimsel anlamda çok ileri gittiğini gözlemledik. İnşallah bizim ilimizde eğitim konusunda daha ileriye doğru gidiyor. Mezuniyet töreninin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Mezuniyet töreni, belgelerin dağıtılmasının ardından hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Törene, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yyü Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Mezuniyet Töreni

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.