Yüksekova'nın ilk halk evi hizmete açıldı

Yüksekova'nın ilk halk evi hizmete açıldı

Yüksekova ilçesi Orman Mahallesinde belediye tarafından yaptırılan Kışla Mahallesi Halk Evi'nin açılışı yapıldı.

YÜKSEKOVA - Kışla Mahallesi'nde, Yüksekova Belediyesi tarafından yaptırılan Kışla Mahallesi Halk Evi  (Mala Gel) dün gece yüzlerce kişinin katılımıyla açıldı.

Gece saat 21.00'de yapılan açılışa; aralarında Yüksekova Belediye Eş Başkanı Ruken Yetişkin, BDP ilçe yönetimi, sivil toplum örgütü temsilcilerinin de olduğu ile yüzlerce yurttaş katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan açılışta konuşan BDP Yüksekova İlçe Yöneticisi Mehmet Çapraz; Önümüzdeki yılın, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın özgürlük yılı olacağını belirtrerek; "Bu çalışmalar Kürt halkının özgürlüğüne vesile olacak. İnanıyorum ki bu özgürlükleri burada kutlayacağız. Artık kimse bu halkın demokratik özerkliğinin, önderlik ve tutsaklarının özgürlüğünün önüne geçemeyecektir. Artık biz de kantonlarımızı bu evlerde ilan edeceğiz. Kürdistan toprakları üzerinde yaşayan, Laz, Fars, Arap, Çerkez kim olursa olsun beraber yaşayacak, sistemimizi kabul etmeyen olursada nereye giderse gitsin" dedi.

Daha sonra konuşan Yüksekova Belediye Eş Başkanı Ruken Yetişkin önümüzdeki günlerede Kışla Mahallesi Meclisi'nin kuruluşunu ilan edeceklerini belirterek; "Mahallemizin sorunlarını burada konuşacağız, kararlarımızı beraber burada alacağız. Düğünlerimizde, yaslarımızda, gençlerimiz, kadınlarımız burada biraraya gelecekler. Bizim bir sorunumuz olunca burada toplanarak çözüm bulacağız. Demokratik özerklik inşasını, mahalle meclisleri, gençlik meclisleri, kadın meclislerini inşa ederek bitireceğiz" dedi.

halkev.jpg

untitled-9-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum