Yüksekovalı Tüner, yanan yüzünün tedavisi için destek bekliyor

Yüksekovalı Tüner, yanan yüzünün tedavisi için destek bekliyor

Yüksekova'da çocukken yüzü yanan 18 yaşındaki Bedran Tüner, estetik ameliyat ile tedavi olmanın ilk adımını attı. Ancak imkanı olmayan Tüner ailesi, yetkililerden ve duyarlı vatandaşlardan maddi destek bekliyor.

İlçeye bağlı Kuruköy Mahallesi’nde yaşayan Tüner ailesinin 18 yaşındaki çocuğu Bedran Tüner, 12 yaşına kadar normal bir hayat sürdü.

2012 yılında yüzünde yanıklar oluşmaya başlayan ve ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Tüner, doktorların tüm çabalarına rağmen iyileşemedi.

Yanık sebebinin hala tespit edilemediğini kaydeden Tüner ailesi, 18 yaşındaki Bedran’ın son çare olarak İstanbul’da lazerle estetik ameliyat yaptırmaya karar verdi.

Kuruköy Mahallesi’ndeki evleri yasak döneminde yanan ve Cumhuriyet Mahallesi’nde kiralık evde yaşayan Tüner ailesi, ikinci bir şoku da Baba Mehmet Tahir Tüner’in akciğer kanseri olması ile yaşadı.

Maddi imkanlarının kısıtlı olduğunu belirten aile, yetkililerden ve duyarlı vatandaşlardan destek bekliyor.

Oğlu ve eşi için yardım beklediklerini kaydeden anne Nihayet Tüner, “Ancak kimse yardım etmiyor. Ciğerim yanıyor, konuşamıyorum. Oğlum için çektiğim acıyı kimse başkası için çekmemiştir. Oğlumun yüzü yandı, sebebini bile öğrenemedim. Bir çaresine bakamadım. Evimiz yandı, eşim ağır hasta. Evsiz kaldık. Hem eşimi hem çocuğumu tedavi ettiremiyoruz. Kaç doktor dolaştık tedavi ettiremedik. Paramız olmadığı için iyi doktorlara gidemedik. İstanbul’daki doktorlar tedavinin masraflı olduğunu söylüyorlar. Bize destek verilmesini istiyoruz” dedi.

2012 yılının Eylül ayında sabah yüzünde garip bir yanma hissi ile uyandığını kaydeden Bedran Tüner ise, “Daha önce normal bir hayat sürüyordum. Yüzümde herhangi bir şey yoktu. Sabah uyanırken yüzümde su toplandığını, yanıklar oluşmaya başladığını gördüm. Ailem beni acile kaldırdı. Yüzümde yanık teşhisi koydular ama sebebini bulamadılar. Alerjik olabilir yada bir hayvan ısırmış olabilir dediler.  6-7 yıl aradan sonra şimdi tedaviye başladık. Kök hücreyle yapılacak bir tedavi. Seanslar için İstanbul’a gelip gidiyoruz ancak maddi durumumuz kısıtlı. Bu yüzden yardım bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kardeşinin psikolojik olarak zor dönemler yaşadığını kaydeden Abla Asmin Tüner ise, “6-7 yıl oldu. Çevre içinde kalkıp oturmak zor. Psikolojik durumu bayağı kötü bir dereceye geldi. Psikolojik durumuna ne kadar destek olduysam da, zeki olduğu için açıkçası onu artık durduramadım. Eskiden bazı şeyler sorduğunda onu tatmin edebiliyordum ama artık bunu da başaramıyorum. Babamın durumu belli. Maddi imkanlarımız yok. Bunun için yetkililerden ve duyarlı vatandaşlarda destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tüner ailesine yardımda bulunmak isteyenler için

İletişim: Hamit Tüner (Abisi) GSM No:  0546 671 43 88

Hesap No: Halkbank İBAN: TR26 0001 2009 3830 0001 0325 20 (Bedran Tüner)

Ziraat Bankası İBAN: TR 6800 0100 0096 73490575 5001 (Nihayet Tüner)

y1-307.jpg

y2-247.jpg

y3-155.jpg

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum