Yüksekova'da mahalle meclisleri kurulmaya devam ediliyor

Yüksekova'da mahalle meclisleri kurulmaya devam ediliyor

Yüksekova’da dün kurulan 2 mahalle meclisinin ardından bugün de 3 mahalle meclisi kuruldu. Mahalle meclisleri ilk toplantılarında eş başkan ve komisyon seçimleri yapıldı.

ÖMER OĞUZ / YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA -  Esentepe ve Esenyurt mahallelerinin mahalle meclisleri bugün kurularak ilk toplantılarını gerçekleştirdiler. Avaşîn Kültür Parkı’nda yapılan toplantılara Yüksekova Belediye Eş Başkanı Ruken Yetişkin ve Kent Meclisi Sözcü Mehmet Çapraz ve İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

‘SEÇİLEN ARKADAŞLAR AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİNDEN UZAK DURMALI’

Mahalle meclisleri ile ilgili kısa bir konuşma yapan Yüksekova Kent Meclisi Sözcüsü Mehmet Çapraz, mahalle meclisi delegeleri, eş başkanları ve komisyon üyelerinin artık ahbap çavuş ilişkilerinden uzak durması gerektiğine vurgu yaparak;  “Seçilen arkadaşların büyük bir sorumluluk yüklenecekler. Size hakaret edilse bile kimseye karşı bir cevap vermeyeceksiniz, babanızın, ağabeyinizin birine haksızlık yaptığını gördüğünüz anda bu haksızlığın karşısında durmak zorundasınız. Bu saatten sonra siz tarafsızsınız. Mahallenizde oturan herkese eşit mesafede olmak zorundasınız. Aile, aşiret, dost, akraba ilişkisi şeklinde yapılacak işlerin içerisinde olmamanız gerekiyor” dedi.

Çapraz konuşmasının sonunda 5-6 Temmuz günlerinde Kent Meclisi’nin genel toplantısının yapılacağını hatırlatarak herkesin bu toplantıya katılmasını istedi.

Çapraz’ın konuşmasının ardından geçilen eş başkanlık seçimlerinde Esentepe Mahallesi Mahalle Meclisi Eş Başkanlıklarına  Sibel Koyu ve Ferdal Akdeniz, Esenyurt Mahallesi Mahalle Meclis Eş Başkanlıklarına da Vefa Salim ve Habibe Biral seçildi. 

meclisic.jpg

meclis3.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.