Yüksekova ve Hakkari Belediyeleri 100 geçici temizlik görevlisi alacak

Yüksekova ve Hakkari Belediyeleri 100 geçici temizlik görevlisi alacak

Hakkari Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Hakkari ve Yüksekova belediyelerinde 100 kişinin geçici işe alınacağını duyurdu.

Çalışma ve İş Kurumu Hakkari İl Müdürlüğü, Hakkari ve Yüksekova Belediyeleri işbirliğinde Temizlik Görevlisi olarak toplam 100 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvurularının 17-21 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. Açıklamaya göre Yüksekova Belediyesi'ne 30, Hakkari Belediyesi'ne 70 geçici temizlik görevlisi alınacak.

 

Duyuruda şöyle denildi:

"Katılım Şartları

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak
  3. Emekli ve malul aylığı almamak
  4. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);
  5. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir
  6. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz
  7. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

Düzenlenecek programlarda 1. Liste ve 2.Liste ayrımı (öncelikli grup sınıflandırması) bulunmaktadır, 1.Liste kapsamındakiler (Kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derece yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

ÖZEL ŞARTLAR

a) Hane Halkı Geliri Sıfır olan(G0)
b) Öncelikli olarak TYP de daha önce hiç çalışmamış olan
c) Kendisi Bakıcı ücreti almayan
d) 6(altı) yaş altı çocuğu olmayan kadınlar
e) Hanede Kasko değeri 50.000 TL(Ellibin Türk Lirası) üstü araç sahibi olmayan
f) Hanede Emekli bulunanlar arasında Muhtaçlık kriterinin altında kalanlar
g) Hanede SGK’lı çalışan olmayanlar arasında % 100 Noter Kurası yöntemi ile belirlenecektir.
NOT : Çekilecek kura sonucu nihai liste olmayıp, yapılacak tekrar inceleme sonrası nihai liste ilan edilecektir.

Katılımcıların yukarda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvurusu süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınmayacaktır. Katılımcılar sadece bir programa başvuru yapabilirler. Başvurular www.iskur.gov.tr sitemizde bulunan E-ŞUBE,ALO170 veya E-DEVLET portalı üzerinden müracaatçıların kendileri tarafından yapılması gerekmektedir. İl Müdürlüğümüzden ve İlçelerimizde bulunan hizmet noktalarımızdan KESİNLİKLE müracaat alınmayacaktır. Tüm Programlar işlemlerin bitmesine müteakip başlayacak olup, programların başlangıç tarihi ne olursa olsun en geç 30 Haziran 2020 tarihinde sona erecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum