Yüksekova şehir merkezinde aydınlatma problemi

Yüksekova şehir merkezinde aydınlatma problemi

Yüksekova'da mevcut aydınlatma lambalarının çalışmaması ve çoğu yerde aydınlatma lambaların olmaması şehir merkezini adeta karanlıkta bırakıyor.

YÜKSEKOVA HABER

YÜKSEKOVA  - Yüksekova'da sosyal hayat çok erken saatte bitiyor. Bunun birçok nedenini sıralamak mümkün. Mesala ilçede son zamanlarda yaşanan toplumsal olaylar, yeteri kadar sosyal park mekanlarının olmaması, sosyo-kültürel aktivitelerin azlığı gibi örnekleri sıralamak mümkün.

Fakat bir şehirde sokak lambaları, sosyal hayatın canlılığında çok önemli bir etkiye sahiptir.

Yüksekova’da özellikle Cengiz Topel Caddesi üzerinde mevcut sokak lambaların birçoğu çalışmazken, birçok noktada aydınlatma lambalarının olmaması da şehri karanlıkta bırakıyor.

Koca şehirde karanlığın çökmesiyle beraber yurttaşlar evlerinin yolunu tutuyor. Şehir merkezinin boşalmasıyla beraber iş yerleri de erken saatte kapanıyor.

İlçedeki yetkiler de sanırım durumu görmezden geliyor. Çünkü her kurumun kapısı biraz da Cengiz Topel’e bakar. Bu durumu görmemek, bilmemek imkansız.

İlçede uluslar arası ticaret yolu olarak bilinen İpek Yolu’nda da aydınlatma problemi var. Yine Şemdinli Yolu ve ilçeye bağlı tüm mahalle sokakları karanlıkta.

Yurttaşlar soruna çözüm bulunmasını bekliyor.

cc-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum