Yüksekova Haber'in kapatılan Facebook sayfası tekrar açıldı

Yüksekova Haber'in kapatılan Facebook sayfası tekrar açıldı

Yüksekova Haber Gazetesi'nin geçen yıl Facebook tarafından kapatılan Facebook sayfası yapılan itiraz sonucu tekrar yayına açıldı.

HABER MERKEZİ - Facebook tarafından geçen yıl yayından kaldırılan Yüksekova Haber Facebook sayfası yaptığımız itiraz üzerine yaklaşık 1 yıl aradan sonra tekrar yayına açıldı.

Facebook geçtiğimz yıl Kürt sorununa duyarlı birçok haber sitesinin yanında siyasi partilerin Facebook sayfalarını yayından kaldırmıştı. Yüksekova Haber Gazetesi'nin yaklaşık 60 bin takipçisi olan Facebook sayfası da kapatılan sayfalar arasındaydı. Kapatılmaya gerekçe olarak PKK'lilerin geri çekilmesi ile ilgili bir haberde yayınlanan ve birçok haber ajansı tarafından da kullanılan fotoğraf gösterilmişti.

Sayfanın kapatılması üzerine Yüksekova Haber tarafından yeni bir facebook sayfası açılmıştı. Yeni açılan sayfa da kısa sürede yaklaşık 40 bin takiçi sayısına ulaşmıştı.

Yüksekova Haber Gazetesi Sosyal Medya editörlerinin yaptığı itirazlar sonucu Facebook haksız bir gerekçe ile yayından kaldırdığı www.facebook.com/yuksekovahabergazetesi sayfasını tekrar yayına verdi.

Eski Facebook sayfamızın tekrar yayına verilmesi nedeniyle yeni açtığımız Facebook sayfasını askıya alıp eski sayfamızdan paylaşımda bulunma kararı aldık.

Değerli okurlarımızın aşağıda adresi belirtilen Yüksekova Haber Facebook sayfasını takip edip etmediklerini kontrol etmesini istiyoruz.

www.facebook.com/yuksekovahabergazetesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.