YPG Sözcüsü: Türkiye'nin iddiaları asılsızdır

YPG Sözcüsü: Türkiye'nin iddiaları asılsızdır

Efrîn Kantonu YPG Resmi Sözcüsü Firat Xelîl, Ceyş El Suwar güçlerinin Türkiye'ye saldırdığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Efrîn Kantonu YPG Resmi Sözcüsü Firat Xelîl, TSK'nın Ezaz'ın Maranaz ve Minih köyleri ile Efrîn'in Şêrawa ilçesine bağlı Mezreha köyüne top atışlarını değerlendirdi.

Hawar Haber Ajansı'na (ANHA) konuşan Xelîl, Ceyş El-Suwar (Devrimciler Ordusu) savaşçılarının Ezaz ve Efrîn arasında çetelere darbeler indirerek ilerlediğini, bu ilerleyiş neticesinde Minih askeri hava alanı ve çevresindeki köylerin 11 Şubat'ta çetelerden temizlendiğini belirtti. Xelîl, "Türk devleti Ceyş El Suwar güçlerinin bölgedeki ilerleyişinden rahatsız ve endişeli. O nedenle de Ceyş El Suwar'ın üslendiği Minix ve askeri havaalanı çevresi ile Malikiyê köyünü obüslerle bombalamaktadır" dedi.

'Bir mermi bile sıkmadık'

YPG Resmi Sözcüsü Firat Xelîl, YPG ve Ceyş El Suwar güçlerinin Türkiye'ye saldırdığı yönündeki iddiaları yalanladı. Firat Xelîl, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Böyle bir şey yok. Güçlerimiz 4 yıldır ne Efrîn üzerinden ne de Rojava'nın başka bir bölgesinden Türk devletine tek bir mermi bile sıkmamıştır. Türk devleti Ceyş El-Suwar'ın çetelere karşı ilerleyişinden rahatsız olmaktadır. Ceyş El-Suwar savaşçılarının ilerleyişini durdurmak amacıyla savaşçıların bulunduğu mevziler ve sivil yerleşim yerleri bombalanmaktadır. Türk ordusunun bu bombardımanlar neticesinde bazı Ceyş El Suwar savaşçıları yaralanmıştır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.