YPG: Askeri bir uçak mevzilerimize saldırmıştır

YPG: Askeri bir uçak mevzilerimize saldırmıştır

YPG Genel Komutanlığı, künyesi bilinmeyen bir askeri uçağın mevzilerine yönelik saldırı gerçekleştirdiğini belirtti.

YPG Genel Komutanlığı, künyesi bilinmeyen bir askeri uçağın mevzilerine yönelik saldırı gerçekleştirdiğini belirterek, uçağın hangi ülkeye ait olduğuna dair araştırma çalışmalarının başlatıldığını ve sorumluların açığa çıkması için uğraştığını kaydetti.

Açıklamada şunlara yer verildi:

“19 Şubat  günü saat 09.30 sularında hangi ülkeye ait olduğu bilinmeyen askeri bir uçaktan Hesekê’nin doğusunda yer alan Hekil Tişrîn bölgesindeki mevzilerimize yönelik bir saldırı gerçekleştirmiştir.  Bu saldırı ilk olarak el bombaları ardından da mermilerle mevzilerimiz hedef alınarak yapılmıştır. Yine bu uçak yaklaşık yarım saat aynı alanda dolaşmıştır. Bu saldırı sonucunda 3 savaşçımız şehadete ulaşırken, 2’si de yaralanmıştır.

Bu olaydan hemen sonra özel bir araştırma komitesi çıkarıldı. Olay yerinde patlamayan el bombaları bulunurken, bunlar hala incelenmekte ve askeri uçağın hangi ülkeye ait olduğu araştırılmaya devam ediyor. araştırmalarımız sonucu saldırıyı gerçekleştirenlerin künyesi de açığa çıkacaktır. Bu DAIŞ çetesine karşı oluşturulan uluslararası koalisyona bağlı uçaklar olmadığını biliyoruz.

YPG komutanlığı olarak, bu saldırıyı gerçekleştirenler her kimse açık bir şekilde söylesinler ve bu olayı netleştirilsin. Aksi halde bu saldırıyı düşmanca bir saldırı olarak ele alacağız ve ona göre tutumumuzu belirleyeceğiz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.