YNK'den Türkmen Cephesi'ne Ziyaret

YNK'den Türkmen Cephesi'ne Ziyaret

Kerkük'te kentinde Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani liderliğindeki Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği’nden (KYB) bir heyet Irak Türkmen Cephesi başkanlığını ziyaret etti.

Heyet Irak Türkmen Cephesi başkan ve yetkilileri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. KYB ve Irak Türkmen Cephesi heyeti, Kerküklülerin can güvenliği için atılması gereken adımlar üzerinde durdu.

KYB siyasi büro sorumlusu Mela Bahtiyar Başkanlığındaki heyet, Irak Türkmen Cephesi başkanı Erşet Salihi, başkan yardımcısı Hasan Turan ve sözcü Ali Mehdi ile bir araya geldi. Ziyaret sırasında Kerkük’ü ilgilendiren gelişmeler detaylı bir şekilde görüşüldü. Ziyaret sırasında son olaylara ilişkin istişare yapıldı ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Irak Türkmen Cephesi Başkan yardımcısı ve Kerkük il meclisi başkanı Hasan Turan da ortak konuları ele aldıklarını belirterek, genel olarak ülkede ve özellikle de Kerkük’te olağanüstü durum olduğunu, Kerkük ve Kerküklüleri ilgilendiren konuları heyetle detaylı ele aldıklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum