1. HABERLER

  2. İNTERNET DÜNYASI

  3. Yazılım kursu
Yazılım kursu

Yazılım kursu

Bilgisayar sisteminde bulunan işletim sistemi ve diğer donanımların kullanılmasını sağlayan sistemlere yazılım adı verilir.

A+A-

Teknolojinin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte yazılım üzerine kurslar ve programlar açılmaya başladı. Yazılım kursları sonrasında alınan sertifika sayesinde yazılım uzmanı olarak iş hayatında yer alınabilmektedir. Yazılım kursları online eğitim ya da doğrudan ders alarak alınabilmektedir. Sizin için hangi kurs şekli uygun olursa onu seçebilir, yazılım sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Yazılım Kursları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazılım kurslarına web tabanlı uygulamalar geliştirmek ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Yazılım kurslarında amaç yazılım sistemlerini tanıtarak, kişiler üzerinde gerekli bilgi donanımını oluşturmak, verilerin saklanacağı sistemlerin oluşturulması, analiz edilmesi, iş fikrinin oluşturulması, uygulanması, raporlanması gibi teorik ve uygulamaların öğretilmesini hedefler. Yazılım kurslarında gerekli saat eğitim gördükten sonra gerekli yeterliliği sağlayan kişiler MTA ve MCSD onaylı sertifikasını almaya hak kazanır. Yazılım sertifikası bulunan kişilerin alabileceği unvanlar; yazılım geliştirme uzmanı, yazılım mimarı, test uzmanı, proje yöneticisi, veri tabanı yöneticisi gibi unvanlardır.

Yazılım Kursu Sonrasında Yapabilecekleriniz

Yazılım Kursları sonrasında .NET ve C# yazılım programları kolaylıkla kullanarak kendi yazılım sistemlerinizi oluşturabilecek, kendi yazılım sistemini geliştirebileceksiniz. Bütün şirketlerde bulunan Microsoft yazılım sistemlerin geliştirilmesi ve problemlerin çözülebilmesi işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Yeni üretilen sistemler içerisinde yazılım üretebilecek, yazılımlarını geliştirebileceksiniz. Microsoft yazılım araçları ile ilgili yeterli donanım kazanabilecek, bu konuda profesyonel bilgi ve becerilerinizi gösterebileceksiniz.

Yazılım Kursu Sonrası Çalışma Alanları

Yazılım kursları sonrası bilgisayar teknolojilerinden çalışma ortamında yararlanılan tüm kamu kuruluşları ve firmalarda rahatlıkla çalışabilirsiniz. Teknolojinin büyük ölçüde gelişmiş olması nedeniyle hemen hemen her alanda bilgisayar kullanılmaktadır. Yazılım unvanını aldıktan sonra;

  • Kamu ve kurumsal şirketlerin bilgi işlem ve yazılım bölümlerinde,
  • Yazılım geliştirme şirketlerinde,
  • Kobi’ lerin bilgi işlem ve yazılım geliştirme departmanlarında
  • Microsoft ile iş ortaklığı yapan kurumsal şirketlerle,
  • Bilişim ve teknoloji alanında eğitim ve danışmanlık hizmeti veren kuruluşlarda,
  • Freelance ( serbest) yazılım uzmanı olarak
  • Oracle ile iş birliği yapan şirketlerde,
  • Kendi alanınızda yazılım şirketi kurup çalışmak istediğinizde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.