Van Kahvaltısı Derneği’nden Van Halkına İftar Verilecek

Van Kahvaltısı Derneği’nden Van Halkına İftar Verilecek

Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner, düzenlediği basın toplantısında Ramazan ayında Van halkına iftar yemeği vereceklerini söyledi.

VAN - Basın mensupları ile Yöresel Van Kahvaltı Salonu’nda bir araya gelen Van Kahvaltısı Derneği Başkanı Yunus Caner, yönetim kurulu ve Van Fırıncılar, Lokantacılar Odası Başkanı Osman Tuncil, düzenlenen etkinlikle ilgili bilgiler verdi.

Caner, Van’da ilk defa bir derneğin iftar yemeğini verecek olduğunu ve bunun da derneklerine nasip olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çadırın kurulmasında emeği geçen Van Valiliği, Van Sağlık İl Müdürlüğü, Bahçekadembas’ın sahibi Burçin Erdemir’e teşekkürlerini sunan Caner, “Çadırımızın kurulmasında bizlere büyük destekler sundular. Bu destekler olmasaydı belki bugün çadırımız kurulamayacaktı ve iftar veremeyecektik. Aslında tüm işlerin altında birlik ve beraberlik yatıyor. Birlikte hareket edildiği vakit her zorluğun üstesinden geliyorsunuz. İftar çadırımızda her gün 300 ile 500 insanımıza yemek vereceğiz. Eski devlet hastanesinin bulunduğu alana, iftar çadırımızı kurduk. Açık alanda masalar kurarak halkımıza dışarıda yemek vereceğiz. Allah’ın izniyle Ramazan ayının birinci gününden itibaren halkımıza iftar vereceğiz. Gücümüzün yettiği yere kadar götüreceğiz. Bugün sayı az olabilir ama ileriki seneler için bu sayıyı binlere çıkartmayı arzuluyoruz. Bu çalışmamızın diğer derneklere de örnek teşkil etmesini amaçlıyoruz. Umarım diğer derneklerde çok farklı etkinliklerle Van’a ve Vanlıya hizmet eder. Van kahvaltısı dünyada bilinen bir sektördür. Van’ın en önemli değerlerinden biri Van kahvaltısıdır. Van kahvaltı kültürü kapsamında her platformda yer alarak, kahvaltımızı canlı ve gündemde tutacağız. İftar çadırımızda bu etkinlikler kapsamındadır. Van’da ses getirmeye, dünyaya adımızı duyurmaya her kulvarda, her branşta sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Osman Tuncil ise derneğin yapmış olduğu çalışmanın çok önemli ve değerli olduğunu ifade ederek Yunus Caner ve ekibine başarılar diledi.

Van Kahvaltısı Derneği’nden Van Halkına İftar Verilecek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum