Validen şirket yetkilisine: Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmen lazım

Validen şirket yetkilisine: Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmen lazım

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt Havalimanı'ndaki çalışmaları durması üzerine ihaleyi alan şirketin yetkilisiyle görüştü. Atik, "Bir saatten beri sana ulaşmaya çalışıyoruz. Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmem lazım" diye konuştu.

Siirt Havalimanı’nda pist uzatma ve onarım çalışmalarını denetleyen Siirt Valisi Ali Fuat Atik, çalışmanın durduğunu gördü.

Firma yetkilisiyle telefonda görüşen Atik, “Yaklaşık bir saatten beri sana ulaşmaya çalışıyoruz, telefonun meşgul çalıyor. Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmem lazım. Şimdi hanginiz yalan atıyor siz mi, yoksa size malzeme veren firma mı?” dedi.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören’le birlikte pist uzatma ve onarım çalışması süren Siirt Havalimanı’nda denetlemelerde bulundu. Çalışmaların durduğunu fark eden Atik, ihaleyi alan yüklenici firma ile firmanın malzeme aldığı şirket arasında yaşanan anlaşmazlıktan ötürü çalışmanın aksadığını öğrendi.

Atik, “Siz burada ne iş yapıyorsunuz, şirket yetkilileri ile bir kişi bile muhatap bulamıyorum, hanginiz yalan atıyor. Bakın sizleri yüzleştireceğim ve bu işi son bulmasını sağlayacağım” dedi.

Vali Ali Fuat Atik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Siirt Havalimanı’nın açılması ile alakalı tarih verildiğini ancak yaşanan anlaşmazlıktan ötürü erteleneceğini belirtti.

‘KONUŞACAK MUHATAP BİLE YOK’

Çalışma alanında şirket yetkilisi olmamasına sinirlenen Atik, “Firmanın malzeme almaması beni ilgilendirmez. Aramızda bir sözleşme var ve buna sizlerin uymanız gerekir. Bize bu tarihte bitecek diyorsunuz bitiremiyorsunuz bu nasıl bir iştir. Benimle konuşacak bir muhatap bile yok” diye konuştu.

Yüklenici firma yetkilisinin cep telefonuna ulaşan Atik, şunları söyledi:

“Yaklaşık bir saatten beri sana ulaşmaya çalışıyoruz, telefonun meşgul çalıyor. Karşında bir vali var, nasıl konuşacağını iyi bilmem lazım. Şimdi hanginiz yalan atıyor siz mi, yoksa size malzeme veren firma mı? Bu iş neden durmuş siz malzemeciye para vermediğiniz için malzemeci size malzeme göndermiyor. Hanginiz yalan atıyor? Ben bu işi sonlandıracağım ve gerekli işlemleri yapacağım.” (DHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.