Siirt’te İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenlemeler Getirildi

Siirt’te İnşaat Çalışmalarına Yeni Düzenlemeler Getirildi

Siirt Belediye Meclisi, şehir merkezinde yapılan inşaat çalışmalarına yeni düzenlemeler getirdi.

SİİRT - Haziran ayı meclis toplantılarının son gün oturumunda gündeme gelen, kentsel dönüşüm gereği nedeniyle bina yıkım, kırma, delme faaliyetlerinin yoğun bir gürültü nedeniyle artan şikayetler değerlendirildi. Belediye Meclisi üyeleri tarafından konuyla ilgili yapılan görüşmede şu kararlar alındı:

"Siirt kent merkezinde bina yapım-onarım-hafriyat-beton dökme çalışmaları Cumartesi günleri saat 10.00 ile 18.00 arasında yapılabilecek. Taş kırma, kırıcı çalıştırma ve kazık çatma işlemleri Cumartesi günü sadece saat 10.00 ile 18.00 arasında yapılabilecek. Taş kırma, kırıcı çalıştırma, kazık çakma ve inşaatlar beton dökme faaliyetleri Pazar günü kesinlikle yapılamayacak, Bina yıkım işlemleri Cumartesi ve Pazar günleri yapılamayacak. Hafriyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıkları kontrolü için belediyenin gösterdiği alan dışına başka bir alana kesinlikle yapılamayacak. Aksi durumda encümen kararı ile belirlenen en yüksek limitten cezai işlem uygulanacak. Hafriyat taşıma işlemi gerçekleştiren kamyonların doluluk oranı kontrol edilecek ve üzeri branda ile kapanacak. Konut alanının bulunduğu yerlerde Pazar günleri yapılacak her türlü tamirat, tadilat, faaliyetleri vb. işlemleri sabah saat 10.00’dan önce ve hava karardıktan sonra yapılmayacak.”

Yeni düzenlemeler belediye meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum