Serêkaniyê katliamına sert tepki

Serêkaniyê katliamına sert tepki

Avrupa’daki Kürt örgütleri, IŞİD çetelerinin bugün Rojava Serêkaniyê’de gerçekleştirdikleri katliamı sert bir dille kınayarak “Kürt halkı Rojava devrimini savunmaya devam ederek bir avuç kendilerini pazarlayan sahtekarlara boyun eğmeyecektir” dedi.

Almanya Kürt Dernekleri Federasyonu (Yek-Kom), Kürdistan İslami Toplumu Federasyonu (FCİK), Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) ve Ezidi Dernekleri Federasyonu (FKE) yayınladıkları ortak bir açıklama ile IŞİD çetelerinin Rojava Serêkaniyê’de gerçekleştirdikleri katliamı sert bir dille kınadı.
Açıklamada şunlar belirtildi:

“Türk devleti ve bazı yerel güçlerinin beslemesi olan IŞİD çetelerinin Rojava devrimini boğmak için halkımıza karşı işlediği suçlardan birisi bugün Serêkaniye’nin Tileliye, Temade, Ovencake köy ve mezralarını basıp onlarca masum Kürdü katletmiştir. Kadın-çocuk-genç-yaşlı demeden herkesi kurşuna dizmiştir.

Bu alçakça katliamı gerçekleştiren insanlık düşmanı IŞİD çeteleri ile onlara arka çıkan, destek veren güçleri nefretle kınıyoruz.

Şu çok iyi bilinsin ki Kürt halkı, Kürt gençleri ve kadınları devrimi savunmaya devem ederek bir avuç kendilerini pazarlayan sahtekarlara boyun eğmeyeceklerdir.

‘Rojava devrimi Kürdistan devrimidir’ şiarıyla Avrupa'da yaşayan, Müslüman, Ezidi, Alevi, tüm halkımızı bu vahşi katliama sessiz kalmamaya demokratik eylemlerle vahşeti protesto etmeye çağırıyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum