Şemdinli'de işçilerin eylemi sürüyor

Şemdinli'de işçilerin eylemi sürüyor

Şemdinli, Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde, Van Gölü Edaş İşlet Müdürlüğü'ne bağlı arıza ekibinde görev alan emekçiler greve gitti.

ŞEMDİNLİ - Şemdinli'de biraraya gelerek çalışma koşullarını protesto eden emekçiler, özlük haklarının sağlanması talebinde bulundu.

Eylemde emekçiler adına basın açıklamasını Celal Seyitoğlu okudu.

Seyitoğlu açıklamasında, " Yıllardır Vangölü Edaş bünyesinde taşeron firma ile çalışmaktayız. Taşeron şirketlerle ggüvenli çalışma koşulları, insanca yaşama koşullarının sağlanması, hak ettiğimiz ücretlerin ödenmesi ve özlük haklarımız sağlanmadığından dolayı 17.06.2014 tarihinde saat 08.00'den itibaren iş bırakma eylemini gerçekleştirdik. Bu eylemimiz süresince halkımız sıkıntı yaşayacaktır. Bu eylemimiz kesinlikle halkımıza karşı değildir. Bu eylemimizde halkımızında desteğini bekliyoruz ve yaşayacakları sıkıntılar için de halkımızdan özür diliyoruz" dedi.

Seyitoğlu açıklamasının devamında, "Yaşam şartlarımızda iyileştirme, özlğk haklarımız ve hak ettiğimiz ücretler verilince ye kadar bu eylemimiz devam edecektir" dedi.

1-358.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum