Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklete Binme Etkinliği Düzenlendi

Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklete Binme Etkinliği Düzenlendi

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ‘Sağlıklı yaşam ve hareket yılı’ etkinlikleri kapsamında bisiklete binme ve yürüyüş düzenlendi.

DİYARBAKIR - Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda 2014 sağlıklı yaşam ve hareket yılı kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde bir etkinlik gerçekleştirildi. Katılımcıların bisikletleri ile geldiği etkinliğe; İl Sağlık Müdürü Dr. Sait Avar, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı. Ayrıca Türkiye Bisiklet Federasyonu Diyarbakır Temsilcisi Ali Alioğlu da bisiklet ekibi ile etkinliğe destek verdi. Bazı katılımcıların yürüyerek, bazılarının ise bisikletleri ile eşlik ettiği aktivitede Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından su, adımsayar ve sağlıklı yaşam ile ilgili broşürler dağıtılarak yeterli dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivitenin sağlık için önemi olduğu konularda bilgilendirme yapıldı. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan; ‘’Bu etkinlikler ile hareketli yaşamı ve düzenli fiziksel aktiviteyi hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz’’ dedi.

Faaliyetlerine destek veren kurumlara, kişilere ve katılımcılara teşekkür eden Dr. Aslan, sağlıklı bir yaşam temennisinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.