Sabancı Holding'in kârı yüzde 12 arttı

Sabancı Holding'in kârı yüzde 12 arttı

Ekonomik krize rağmen Sabancı Holding yılın üçüncü çeyreğinde net 2.1 milyar lira kâr etti.

Sabancı Holding’in net kârı üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12.4 artış gösterdi.

Sabancı Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladığı temmuz-eylül dönemi bilançosuna göre toplam hasılat üçüncü çeyrekte yüzde 33.9 artarak 14.1 milyar liraya çıktı. Net kâr ise 2.1 milyar lira olarak gerçekleşti.

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, üçüncü çeyrek bilançosuna ilişkin yaptığı açıklamada “Son üç ay ülke olarak, karşılaştığımız zorluklar bir taraftan tüm ekonomi paydaşları açısından olumsuz koşullar yaratırken; diğer taraftan da geçmişte olduğu gibi yapısal sıkıntılarımıza yönelik kalıcı çözümler üretmemiz açısından fırsatlar yaratıyor” dedi ve ekledi:

“Sürdürülebilir büyüme ancak bu dönemden çıkarılacak derslerle mümkün olacaktır. Türkiye kaliteli iş gücü, dinamik ekonomisi ve Avrupa pazarı içinde yer almasıyla, yatımcıları cezbetme potansiyeli yüksek bir ülke. Öngörülebilir ve düşük enflasyon artan sürdürülebilir büyümede anahtar olacaktır. Üretimi yeniden kaldıraç olarak kullanarak, özellikle katma değeri yüksek üretime ağırlık vererek kalıcı büyüme zemininin tekrar yakalanabileceğine inanıyoruz. Biz de temelleri sanayiye ve üretime dayanan bir topluluk olarak, üzerimize düşeni yerine getirmek için yeni teknolojilerle geleceği yakalayan üretim modellerine odaklanıyoruz. Bugün açıkladığımız başarılı sonuçlarımız da doğru yolda olduğumuzun en güçlü göstergesidir. Katma değeri yüksek, verimli, yerli üretimle ve kaliteli hizmet anlayışı ile büyümeye devam ettik. 2018’in son döneminde de ülkemizin ekonomik gelişimine katkıda bulunma sorumluluğumuzla, çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

(DHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.