Putin: İnsanlar öldüğünde hep trajedidir!

Putin: İnsanlar öldüğünde hep trajedidir!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rus uçağının Suriye'de vurulmasını yorumlarken Türkiye ile 2015'te yaşanan krize atıf yaptı. Putin, "O zaman Türk uçağı bilinçli olarak uçağımızı vurmuştu. Burada trajik tesadüfler zincirine benzeyen bir durum var gibi" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir Rus uçağının Suriye ordusu tarafından dost ateşinde düşürülmesi için ‘trajedi’ dedi.

Sputinik’in aktardığına göre Putin, Suriye’de yaşanan olayla Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi arasında bir karşılaştırma yaparak “O zaman Türk uçağı bilinçli olarak uçağımızı vurmuştu. Burada trajik tesadüfler zincirine benzeyen bir durum var gibi. Zira İsrail uçağı bizim uçağımızı düşürmedi” dedi.

“İnsanlar öldüğünde bu her zaman bir trajedidir” diyen Putin, ‘trajik ve şansız bir olaylar zincirinin yaşandığını’ söyledi; “Hâlâ ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Putin, Rusya’nın ‘Suriye’deki Rus personelin korunması amaçlı önlemler alacaklarını’ ekledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.