Öztürk Yılmaz için kritik gün

Öztürk Yılmaz için kritik gün

Ardahan Milletvekili Yılmaz, Türkçe ezan açıklamaları ve Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları nedeniyle iki kez 'kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti..

CHP Grup Disiplin Kurulu, 'kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkındaki kararını bugün  açıklayacak. Disipline sevk edilen Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hakkındaki karar da bugün belli olacak.

CHP yönetiminin, Türkçe ezan açıklamaları ve genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları nedeniyle iki kez 'kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkındaki nihai karar bugün verilecek. 

Yılmaz'a yazılı savunma yapması için tanınan süre dün sona erdi.

Milliyet gazetesinden Şevket Yaman'ın haberine göre, Yılmaz, dün akşam saatlerinde savunmasını disiplin kuruluna verdi. Yılmaz'ın ayrıca sözlü savunma yapmayacağı belirtildi.

Disiplin kurulunun Yılmaz hakkındaki kararı vermek için bugün saat 10.00'da toplanacağı kaydedilirken, toplantının sonunda Yılmaz'ın partiden ihraç edilip edilmeyeceğinin oylanacağı ifade edildi. Sunucun, Yılmaz'ın gruptan çıkarılması yönünde olması bekleniyor. Bu yönde verilecek bir karar, siyasi partiler kanununa göre Yılmaz'ın parti üyeliğinin de sona ermesi anlamına gelecek.

Öztürk Yılmaz'ın, "İhraç kararı çıkarsa bu hukuksuzlukla mücadele edeceğim" açıklamasına yer verilen haberde, yine 'kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Elazığ Milletvekili Gürsel Erol hakkındaki kararın da bugün verileceği hatırlatıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.