Özgür Özel'den Diyanet İşleri Başkanı'na ziyaret tepkisi: Haram olsun

Özgür Özel'den Diyanet İşleri Başkanı'na ziyaret tepkisi: Haram olsun

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısırlıoğlu'nu ziyaret etmesi CHP'de tepkilere neden oldu. CHP'li Özgür Özel, Erbaş'ın görevden alınmasını istedi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etmesini eleştirdi. Özel, Atatürk karşıtı söylemleriyle bilinen Mısırlıoğlu’nu ziyarete giden Ali Erbaş’ın görevden alınmasını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bugün 10 Kasım. Bugün Atatürk’e saygıların sunulduğu, Atatürk’ün Anıtkabir’de ziyaret edildiği, meydanlarda Atatürk anıtlarının önüne çelenk konulduğu, Atatürk’ün anıldığı gün. Bugün ona herkes ziyarette bulunuyor. Ama bir kişi bugün farklı bir ziyaret yaptı. O kişi Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş. Atatürk’ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başındaki Ali Erbaş bugün, fesli Deli Kadir’i ziyaret etti. Atatürk, dinimiz doğru öğrenilsin, iyi öğrenilsin, herkes tarafından öğrenilsin diye Diyanet İşlerini kurdu. Bu meczuplar, bu şarlatanlar insanları kandırmasın diye, bu Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kurdu. Ama Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başındaki kişi, bugün gitti Atatürk’ten nefret eden Mısıroğlu’nu ziyaret etti” dedi.

Ziyaretten duyduğu rahatsızlığı vurgulayan Özel, “Bu sabah Anıtkabir’e giden Recep Tayyip Erdoğan’a soruyoruz: Sen Anıtkabir’e giderken, senin atadığın, senin arkasında durduğun adam Mısırlıoğlu’nu ziyaret ediyorsa, senin samimi davranışın Anıtkabir’deki davranış değil. Eğer bu adamı bir dakika bile görevde tutarsan dönüp de Atatürk’e karşı saygı gösteriyormuş, onu anıyormuş gibi yapma. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sana söylüyoruz… Bizim vergilerimizle aldığın o maaşın her bir kuruşu haram zıkkım olsun. O parayı yemek, o parayla geçinmek, o parayla mutlu olmak sana nasip olmasın” dedi. (DHA)

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.