1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Özel: Hodri meydan, bir adım geri atmayacağız
Özel: Hodri meydan, bir adım geri atmayacağız

Özel: Hodri meydan, bir adım geri atmayacağız

CHP'li Özgür Özel, bütçe görüşmelerinde Milli Savunma Bakanı Akar’la yaşanan tartışma üzerine açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi.

A+A-

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bütçe görüşmelerinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la yaşanan tartışmayla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar o dilden anlar. Önce tazminat ardından ceza” sözlerine yanıt verdi. Özel, “Susturamadıklarına, sindiremediklerine karşı majestelerinin yargısını harekete geçirmeye çalışıyor. Hodri meydan diyoruz. Halep oradaysa arşın burada” dedi.

CHP’li Özel, Meclis’te yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

BİR ADIM GERİ ATMAYACAĞIZ: Ülkeyi yöneten tek adam, parlamentodaki bütçe görüşmelerinde bütün parlamentoyu işlevsiz kılma, yok etme, hiçe sayma çabalarına karşın parlamentonun ilgi odağı olmasından, CHP’nin yaptığı muhalefetten son derece rahatsız. Bakanları, yardımcısı, kendisi baş edemedi. Şimdi savcısı, hakimiyle bizi susturmaya çalışıyor. Şunu bilsin; durmayacağız, sinmeyeceğiz, korkmayacağız, bir adım da geri adım atmayacağız. Recep Tayyip Erdoğan, bunu böyle bil! Bir adım geri atmayacağız. Senden korkmuyoruz. Senin tavrından dolayı bir adım da geri durmuyoruz.

HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA: Biz bu rejim değişikliği olurken kuvvetler ayrılığı ortadan kalkacak, bir tek adam hem yürütme hem yasama hem de yargıyı belirleyecek demiştik. Dün yaşananlar ortada. Sanatçıların açıklamaları üzerine tek adam talimat verdi. Savcı harekete geçti ve bir saat sonra sanatçılar hakkında işlem başlatıldı. Apar topar sorgulanarak yurt dışı yasağı getirilip adli kontrol ile sanatçılara had bildirilmeye çalışıldı. Şimdi susturamadıklarına, sindiremediklerine karşı majestelerinin yargısını harekete geçirmeye çalışıyor. Hodri meydan diyoruz. Halep oradaysa arşın burada.

AKAR’IN SÖYLEDİKLERİ SUÇTUR: Söylediklerimizin hangisinde hakaret var. Tazminat dediğin hakarete olur. Suç varsa ceza olur. Söylediklerimizin hangisi suç. Bir suç varsa bizim söyleyip de Hulusi Akar’ın içinden çıkamadıkları, söyledikleri suçtur. Neden rahatsız oldu? Biz dedik ki Hulusi Akar silah arkadaşlarının yanına gitmedi. O da şahitler gösterdi, “Gittim” dedi. Şahitler “Görev yeri bizim hapishaneydi, bir tek oraya geldi, beşine gitmedi” dedi. Hulusi Akar ziyaretlerini savunabildi mi? Recep Tayyip Erdoğan savunmaya çalışıyor.

YAZIKLAR OLSUN BÖYLE REJİME: Atatürk’e “firavun” diyeni açılışa davet etmişti. Bugün İnönü’nün Anıtkabir’de anması vardı. Hepimiz oradaydık. Cumhurbaşkanı orada yoktu. Yardımcısı yoktu. Mali işlerden sorumlu birini yollamışlar, İnönü kabrinde Cumhurbaşkanlığını temsil ediyor. Olmaz olsun böyle rejim. Yazıklar olsun böyle rejime. Yazıklar olsun rejiminize, sisteminize, hepinize. Bunların hesapları teker teker sorulur.

SANA MEYDAN OKUYORUZ: Yargı elinde, savcı, hakim elinde. Hodri meydan. Gücün yetiyorsa, Özgür Özel’e açtır davayı. Gücün yetiyorsa ver hapis cezasını. Senden korkmuyoruz. Biz korkarsak senin karşında Türkiye diz çöker. Biz de ayaktayız. Türkiye de ayakta, sana meydan okuyoruz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.