Özel: Cumhur İttifakı dışında kalan herkes ittifak ortağımız

Özel: Cumhur İttifakı dışında kalan herkes ittifak ortağımız

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yerel seçimde tüm seçmenin oyunu istediklerini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Tokat’ta kadının seçme ve seçilme hakkının TBMM’de kabul edilişinin 84’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen panele katıldı.

Panel öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgür Özel, AK Parti’nin seçimi kazanamayacağını düşündüğü için yerel seçimde MHP ile ittifak yaptığını söyledi.

Özel, “Tek başlarına hemen hemen hiçbir yerde büyükşehir belediyelerinde başarılı olamayacaklarını gördüler ve birbirlerine ittifak için sarılmış durumdalar. Tabi bunun karşılığında kendileri yerel seçimlerde yasal bir altyapısı olmamasına rağmen bir ittifak çalışması yürütüyorken, onların dışındaki partilerin böyle bir çabanın içerisinde olmamaları düşünülemez” dedi.

“81 milyonun yerel yönetimlerde yönetimine talibiz” diyen Özel, “İttifakımızın temel kuralı; geçmiş seçimlerde hangi partiye oy verilmiş olursa olsun seçmenlerimizle sandıkta gönül ittifakı kurmaktır” diye konuştuk.

‘BAZI YERLERDE ÖZEL DURUMLAR OLABİLİR’

Doğru adayları belirleme arayışında olduklarını dile getiren Özel, ”Liderlerimiz içinde bulunulan birlikteliğe zarar vermeyecek, Türkiye’ye katkı sağlayacak ve herkesin tercih ettiği iyi belediyecilik, temiz belediyecilik yapacak adayların seçilmesiyle ilgili bir temasta bulunuyorlar. bazı yerlerde çok özel durumlar olabilir. Onları görüşmelerden sonra öğreneceğiz” ifadelerini kullandı.

‘İL PAZARLIĞINA GİRMEYİ DOĞRU BULMUYORUZ’

CHP ve İYİ Parti’nin hangi illerde aday çıkarıp, çıkarmayacağı sorusu üzerine Özgür Özel, şunları söyledi:

“Öyle bir şey yok. CHP il pazarlığına girmeyi ve böyle bir tartışmayı sürdürmeyi sağlıklı bulmuyor. Liderlerimiz de ifade ettiler. Sadece İYİ Parti değil bu Cumhur İttifakı diye ifade edilen ve sarayın her yere hakim olmasını, her şeyi belirlemesini sağlamak üzere şekillendirilmiş ittifakın dışında kalan, onların dışladıkları, şeytanlaştırdıkları, ötekileştirdikleri, onların umursamadıkları, hor gördükleri herkes bizim ittifak ortağımızdır. Cumhurbaşkanı ile aynı fikirde olduğum tek konu şudur ki ‘İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’ diyor. İstanbul’u da Ankara’yı da kaybedecekler.”

CHP Grup Başkanvekili Özel, yarın duyurulması beklenen 200 aday arasında büyükşehirlerin olup olmadığıyla ilgili ise “Tabi içerisinde bazı büyükşehirlerin de olduğu adaylarımızı Parti Meclisi’nin onayından sonra ilan edeceğiz” dedi. (DHA)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.