Öcalan kadın tutsaklara mektup gönderdi

Öcalan kadın tutsaklara mektup gönderdi

PKK Lideri Abdullah Öcalan, Şakran Kadın Cezaevinde kalan tutsaklara gönderilmek üzere bir mektup yazdığı bildirildi.

Öcalan'ın İmralı Cezaevinden 26 Nisan'da kaleme aldığı ve HDP milletvekili Pervin Buldan aracılığıyla Şakran Kadın Cezaevinde kalan tutsaklara gönderdiği mektup, Buldan tarafından kadınlara iletildi. 

Mektubu PKK davası hükümlülerinden Nesrin Akgül'e teslim ettiğini belirten Buldan, Akgül'ün mektubu aldıktan sonra gözlerindeki pırıltının tarif edilemez olduğunu ifade etti.

Akgül'ün, mektubun kendileri için büyük bir anlam ifade ettiğini kendisine ilettiğini belirten Buldan, "En çok hissettiğimiz bir anda bu mektubu almak çok önemli. Biz kadın tutsaklar olarak bu mektubu çok önemsiyoruz" dedi.

Ağır tecrit altında tutulan Öcalan'a gönderilen çok sayıda mektup kendisine verilmezken, Öcalan'ın dışarıyla mektup göndermesi ve her türlü iletişimi de kısıtlanıyor.

Bütün tutuklu ve hükümlülere tanınan ailesiyle telefonla konuşma hakkından da yararlanamayan Öcalan bir çok görüşmesinde bu durumu eleştirmişti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.