'O Ses Çocuklar' yarışmacısı Nazar Nur Kaya yaşamını yitirdi

'O Ses Çocuklar' yarışmacısı Nazar Nur Kaya yaşamını yitirdi

'Müslüm' filminde de rol alan Şahin Kendirci, 'O Ses Çocuklar' yarışmasındaki arkadaşı Nazar Nur Kaya'nın hayatını kaybettiğini, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Şarkı yarışması ‘O Ses Çocuklar’ın öne çıkan isimlerinden Nazar Nur Kaya mide bulantısı şikayetiyle gittiği hastanede, 6 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitirdi. Kaya’nın hayatını kaybettiğini o dönem beraber yarıştığı arkadaşı Şahin Kendirci Instagram hesabından duyurdu.

‘BU SABAH CANIM ÇOK YANIYOR’

O Ses Çocuklar yarışmasıyla tanınan ardından Müslüm filmiyle adından söz ettiren Şahin Kendirci, arkadaşı Nazar Nur Kaya’nın hayatını kaybettiğini “Bu sabah canım çok yanıyor. Yarışmadan arkadaşım ve can kardeşim Nazarımız bir hastane ihmali yüzünden kaybettik. Nur içinde uyu melek kız” paylaşımıyla duyurdu.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN İDDİALARA YANIT

Kaya’nın vefatına ilişkin haber üzerine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak, yanlış tedavi iddialarını reddetti. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Hastamız Nazar Nur Kaya’nın SLE hastalığı neticesinde vefat etmesi bizi de derinden üzmüştür. Ancak medyada oluşan haberler nedeniyle vefat nedeni hakkında doğru bilgilendirme amaçlı açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Sistemik lupus eritematozus (SLE) hastalığı alevlenme ve remisyon döngüleriyle seyreden birçok sistemi tutabilen otoimmün ve kronik bir romatizmal hastalıktır. Çocukluk döneminde, erişkin başlangıçlı SLE’ye göre daha sık böbrek ve santral sinir sistemi tutulumu yaptığı için hem morbiditesi hem de ölüm oranları daha fazladır.

Hastamız, yaklaşık 1 ay süren hastalık dönemi sürecinin sonunda hastanemize başvurmuştur. İlk başvuruda genel durumu kötü olan hastada hastalığa bağlı; böbrek, beyin, akciğer ve damar tutumunu içeren çoklu organ tutulumu saptanmıştır. Hastamıza modern tıbbın gerektirdiği tüm tedaviler yapılmasına rağmen yanıt alınamamıştır.

Medyada yer alan “hemşireler tarafından yanlış iğne yapıldığı, doktor veya hastane ihmali” gibi iddialar kesinlikle doğru değildir. Hastaya yapılan tüm müdahaleler uzman ve yetkin hekimlerce yapılmıştır. Sistemik iltihabi yanıtla karakterize bu hastalığa karşı tıbbi tüm olanaklar seferber edilmesine rağmen hastamız vefat etmiştir. Aileye başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyoruz. Tüm bu bilgilerin yanında hastamızın vefatı ile ilgili adli ve idari incelemeler de devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.