Nusaybin'de 'Öcalan'a Özgürlük Mitingi

Nusaybin'de 'Öcalan'a Özgürlük Mitingi

HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, "Bu halk önderliğini özgürleştirmeyene kadar mücadelesinden taviz vermeyecektir" dedi.

Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH), tarafından, 'Kadınlar önderliği ve özgürlüğü için eylemde' kampanyası kapsamında, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde yapılan mitingde konuşan HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, "Bu halk önderliğini özgürleştirmeyene kadar mücadelesinden taviz vermeyecektir" dedi.

DÖKH'ün Nusaybin'deki Newroz alanında düzenlediği mitingde HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, 21'nci yüz yıl Öcalan felsefesinin yılı olacağını belirterek, "Bu halk, önderliği özgürleştirmeyene kadar, mücadelesinden taviz vermeyecektir. Biz önderimizin özgürlüğünü, kadınların ve halkların özgürlüğü olarak görüyoruz. Ortadoğu'da her ne kadar Kürtler sömürülse de Kürdistanlılar; kadın, erkek, kültür ve kimlik farkı yapmadan mücadelesini büyütüyor" diye konuştu.

Konuşmanın ardından sahneye çıkan sanatçı Farkin'in, seslendirdiği parçalara eşlik eden yüzlerce kişi coşkuyla eğlendi.

Miting sonunda alandan çıkan bir grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Olayı gören BDP'li miting görevlilerinin araya girmesiyle, polis araçları geri çekildi. Mitinge katılanlar daha sonra dağıldı.

Nusaybin'de 'Öcalan'a Özgürlük Mitingi

Nusaybin'de 'Öcalan'a Özgürlük Mitingi

Nusaybin'de 'Öcalan'a Özgürlük Mitingi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.