Necati Şaşmaz'a 6 ay uzaklaştırma

Necati Şaşmaz'a 6 ay uzaklaştırma

Nagehan Şaşmaz, boşanma aşamasında olduğu Necati Şaşmaz'a 6 ay süreyle uzaklaştırma kararı aldırdı.

Karşılıklı boşanma davaları devam eden Nagehan Şaşmaz, eşi Necati Şaşmaz hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

Aile Mahkemesi verdiği kararda, ‘Necati Şaşmaz’ın 6 ay süreyle eşine, eşinin iş yerine ve konutuna yaklaşmasını’ yasaklandı. Kurtlar Vadisi adlı dizide ‘Polat Alemdar’ karakterini canlandıran oyuncu, bulundurulması ve taşınması kanunen izin verilen silahlarını da polise teslim edecek.

Nagehan Şaşmaz, İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçede ‘Necati Şaşmaz’ın şiddet uyguladığı, şiddet ve korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunduğunu’ bildirdi. Mahkeme, Nagehan Şaşmaz’ın Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun gereği istediği tedbir kararını kabul ederek, şiddet mağduru Nagehan Şaşmaz’ın koruma altına alınmasına karar verdi.

TEDBİR KARARINA UYULMAZSA HAPİS CEZASI VERİLEBİLİR

Mahkeme şu tedbiri koydu:

“Konuta, iş yerine ve okula yaklaşmaması, gerekli görülmesi halinde korunan kişinin şiddete uğramamış olsa bile yakınlarına, tanıklarına ve kişisel ilişki kurulmasına yönelik haller dışında çocuklarına yaklaşmaması, korunan kişinin şahsi eşyalarına zarar vermemesi, iletişim araçları ile rahatsız etmemesi, bulundurulması ve taşınması kanunen izin verilen silahları polise teslim etmesi.”

Mahkeme tedbir kararına uymadığı takdirde Necati Şaşmaz hakkında 3 ile 10 gün arasında zorlama hapsi verileceği şeklinde de uyarıda bulundu.

Nagehan Şaşmaz kendisine boşanma davası açan eşine geçtiğimiz cuma günü karşı boşanma davası açarak 20 milyon TL tazminat ve kendisi ile 2 çocuğu içinde aylık 60 bin TL nafaka istemişti. Şiddet mağduru olduğunu açıklayan Nagehan Şaşmaz, Necati Şaşmaz’ın kendisine “Sana Polat Alemdar gibi davranacağım” dediğini söylemişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.