Mustafa Destici: Kimse Gezi tarzı bir eylemi aklından geçirmemeli

Mustafa Destici: Kimse Gezi tarzı bir eylemi aklından geçirmemeli

BBP Genel Başkanı Destici, Fransa'daki sarı yelekliler eylemleriyle ilgili bir soru üzerine eylemde "PKK ve FETÖ üyelerinin olduğunu öne sürdü.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “Hiç kimse Gezi ve benzeri bir eylemi aklından geçirmemeli, sarı yeleklilere özenmemeli. Milletimiz, devletimiz Gezi ve 15 Temmuz’da hangi cevabı vermişse, Gezi veya 15 Temmuz özentisi içine girenlere misliyle cevap verecek güçtedir” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Bir basın mensubunun Fransa’daki sarı yelekliler eylemlerine ilişkin sorusu üzerine Destici, eylemciler arasında “PKK, DHKPC, FETÖ ve diğer örgüt mensuplarının olduğu”nu iddia etti.

“Biz, Gezi olaylarını yaşadık. Hiç kimse aklından Gezi ve benzeri bir eylemi geçirmemeli” diyen Destici, şöyle devam etti:

“Hiç kimse sarı yeleklilere özenmemeli. Milletimiz, devletimiz, Gezi ve 15 Temmuz’da hangi cevabı vermişse, Gezi veya 15 Temmuz özentisi içine girenlere de onun misliyle cevap verecek güçtedir. Bizim de tavsiyemiz hiç kimsenin onlara özenmemesidir ama haklı taleplerin dile getirilmesi de çok doğaldır. Haklı talepleri dile getirdi diye geçmişi ve mazisi milli iradenin yanında olanlar da hedef haline konulmamalıdır. Bu ikisinin birbirine karıştırılmaması gerekir”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.