Muş Valisi: Rehin tutulma gibi haberler maksatlıdır

Muş Valisi: Rehin tutulma gibi haberler maksatlıdır

Varto ile Bingöl'ün Karlıova ilçeleri arasında yol kesme eylemi yapan yurttaşların Karadeniz gezisinden dönen 25 öğretmeni rehin aldığı yolundaki iddiaların doğru olmadığı bildirildi.

MUŞ - Vali Vedat Büyükersoy, "Karayolunu kesen 400- 500 kişilik grubu, çatışma yerine, ikna yöntemi kullanarak dağıtmak için çaba harcıyoruz. Şu anda 40-50 kişi kaldılar. Kısa sürede eylemden vazgeçirip insanlarımızın can güvenliği ve seyahat özgürlüğünü sağlamaya çalışıyoruz" dedi.
 
Vali Vedat Büyükersoy, Varto'nun İçmeler Köyü yakınlarında Karadeniz gezisinden dönen 25 öğretmenin bulunduğu midibüsü PKK'lilerin durdurduğu, önce rahatsızlanan 2 öğretmeni, bu sabah da geri kalan öğretmenleri bıraktığı iddialarının doğru olmadığını söyledi.
 
Vali Büyükersoy şunları söyledi: "Karayolunu kesen 400- 500 kişilik grubu, çatışma yerine, ikna yöntemi kullanarak dağıtmak için çaba harcıyoruz. Şu anda 40-50 kişi kaldılar. Kısa sürede eylemden vaz geçirip insanlarımızın can güvenliği ve seyahat özgürlüğünü sağlamaya çalışıyoruz. Burada insanları aklı selime davet ediyoruz. Biz hiç kimsenin burnunun kanamasını istemiyoruz. Silahlı bir çatışmaya meydan vermeden, ikna yoluyla dağılmalarını sağlıyoruz. İki köyde bunu başardık. Kısa sürede Leylek yolunu da açacağımıza inanıyorum. Yol kapanma sırasında her iki tarafta taşıtlar bekliyor. Bunların içinde her meslek grubundan insanlar var. Rehin tutulma gibi haberler maksatlıdır, yalandır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.