Muhasebecilerin Meclis toplantısı hakkari’de yapıldı

Muhasebecilerin Meclis toplantısı hakkari’de yapıldı

Van-Ağrı ve Hakkari Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odasının 17.Oda Meclisi toplantısı Hakkari’de yapıldı.

YÜKSEKOVA HABER

HAKKARİ - Hakkari’de 20 kilometre mesafede buluna Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki dinlenme tesislerinde öğle yemeğinde bir araya gelen oda başkanları daha sonra Hakkari Ticaret ve Odası (HATSO) Toplantı salonunda Mali Müşavirler Odasının 17. Oda Meclisi toplantısı yaptılar.

Toplantıda konuşan Hakkari Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Temsilcisi Tahirhan Taş, zor bir coğrafyada bulunduklarını söyledi.  Hakkari’nin pilot il kapsamına alınmadığı takdirde hiçbir sorunun çözülemeyeceğini söyleyen Taş, Hakkari tarihi ve kültürü, bölgede güvenlik gerekçesi ile boşaltılan köyler, Hakkari üniversitesinin son durumu, bölgedeki sınır ticareti, yöredeki zengin maden yatakları, esnafların içinde bulunduğu zor durum, Kürt sorunu ve barış süreci ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

İstanbul SMMM Odası Başkanı Yahya Arıkan ise barış sürecinin hayata geçirilmesini istediklerini ifade ederek, "Benim kafam karıştı. Çok farklı hayallerle geldim Hakkari'ye. Yani gelişmiş, biraz daha rahat, ekonomik anlamda da ileri gitmiş bekliyordum. Bu kadar geri kaldığını düşünmemiştim açıkçası. Sanki bir unutulmuş şehir havası var. Aslında kökeninde hiç tasvip etmediğimiz bir barış sürecinin oluşmamasından kaynaklanıyor. Biz mali müşavirler savaşın değil, barışın muhasebesini tutmak istiyoruz. Bu bölgede de çözüm sürecinin lafta değil, hayata geçirilmesini ümit ediyoruz. Eğer bir bölgede barış varsa, inanın her türlü kalkınma olur ve o bölge gelişir. Belki de bu kadar güzel coğrafyadaki Hakkari ilimiz, burada yaşayan insanlar daha farklı bir ortama kavuşurlar. Sosyal medyayı, diğer medyayı takip eden bir özelliğim var. Buradaki sıkıntıları paylaşacağız. Ama benim tek dileğim, bu barış sürecenin bir an önce oluşmasıdır."diye konuştu.

17. oda meclis toplantısında “Son KDV genel tebliği ve Van ile ilgili mücbir sebep halinin görüşülmesi, Hakkari ilinde faaliyette bulunan meslek mensuplarının mesleki sorunları ve çözüm önerileri, oda başkanlarının sorunları, görüş ve temenniler ele alındı.

1-368.jpg

2-226.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum