Milli Piyango: Aynı topun tekrar düşmesi tesadüf

Milli Piyango: Aynı topun tekrar düşmesi tesadüf

Milli Piyango İdaresi, kamuoyunda tartışma yaratan çekiliş görüntülerine ilişkin olarak açıklama yaptı. Açıklamada, aynı topun tekrar düşmesi 'tesadüf' olarak nitelendirildi.

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon lira olarak belirlenen büyük ikramiyenin talihlisi 31 Aralık’ta belli olacak. Yılbaşı özel çekilişi kapsamında ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 390 milyon 910 bin TL olarak açıklandı. Ancak yılbaşı çekilişine günler kala, bir video tartışma yarattı. Sosyal medyada hızla yayılan video, 9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango çekilişine ait.

Görüntülerde tartışma yaratan nokta ise, amorti numaralarının çekilişindeki bir an.

Görüntülere göre; olay şu şekilde gerçekleşiyor:

Noter huzurundaki Milli Piyango heyeti, çekilişe amorti numaralar ile başlıyor. Ve ilk amorti numarası 4 olarak çıkıyor.

İkinci amorti numarası için, 5’ten 9’a kadar olan toplar çekiliş küresine atılıyor.

Daha butona basılmadan, küreden 6 numarası çıkıyor.

Heyetteki moderatör, “Hayır, hayır. Geri atalım topu. Henüz daha butona basmadım” diyerek çekilişi tekrarlatıyor.

Tekrarlanan çekilişte amorti numarası yine 6 çıkıyor.

Bu anlar sosyal medyada büyük tartışma yarattı.

Görüntülerde kürenin arkasında bir kişinin olması, butona basmadan bir topun nasıl düştüğü ve butona bastıktan sonra da aynı numaranın çıkması, soru işaretlerine neden oldu.

MİLLİ PİYANGO’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili, Milli Piyango resmi sitesinden bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi; “Bahse konu 9 Ekim 2018 tarihli Milli Piyango Çekilişinde de kürelerin kontrolü ve testleri yapılarak canlı yayın çekilişine geçilmiştir. Çekiliş esnasında top düşürme sepetini açan bobin arızasından kaynaklanan bir sorun nedeniyle butona basılmadan ikinci amorti küresinden düşen numaralı top Çekiliş Heyeti ve Noter tarafından iptal edilmiş, küre içerisine tekrar atılarak çekilişe devam edilmiştir. Aynı numaralı topun tekrar düşmesi tamamen tesadüfen gerçekleşmiş ve çekilişimiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.