Meral Akşener'den 'af teklifi' açıklaması

Meral Akşener'den 'af teklifi' açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, af teklifi için anlaşılır bir gerekçe olmadığını belirtti.

Partisinin Meclis grubunu ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP’nin af teklifini değerlendirdi.

Teklif için “anlaşılabilir bir gerekçe” olmadığını söyleyen Akşener, “Af olur olmaz, içinde Türkiye’yi sarsacak affedilecek alanların bulunduğu bir af teklifi” dedi.

‘3 AYDIR BİTMEMİŞ, ALT TARAFI ODA BÖLÜYORLAR’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Meclis Grubu’nu ilk kez ziyaret etti. Bir süre önce ameliyat olduğu için ayağı sarılı olan Meral Akşener, durumunun iyi olduğunu söyledi. İYİ Parti grubundaki çalışanlarla selamlaşan Meral Akşener, odaları gezdi.

Çalışmaların yavaş ilerlemesini eleştiren Akşener, “Çok büyük işler değil. 3 aydır hala bitmemiş. Meclis Başkanı’nın burada dikkatini çekmek isterim. Kime verildiyse bu görev büyük bir savsaklama var. Büyük bir inşaat değil. Bizim bütün memur, danışman arkadaşlarımız odası olmadığı için dışarıda. Çok büyük inşaat olsa anlayacağız. Alt tarafı oda bölünüyor” dedi.

‘SEÇİME HAZIRLANIYORUZ, İTTİFAK GÖRÜŞMESİ YOK’

MHP ve AK Parti’nin yerel seçim ittifak konusunda prensipte anlaşması hatırlatılan Meral Akşener, “Siyasi yapıların ille de ben bir ittifak kuracağım dedikleri zaman söyleyecek sözümüz olmaz, hayırlı olsun. Biz an itibariyle aday tespiti için çalışıyoruz” diye konuştu.

İttifak görüşmeleri yapmadıklarını aktaran Akşener, “Her siyasi parti gibi yerel seçimlere hazırlanıyoruz ve teşkilatlarımızı güçlendiriyoruz. Onun dışında an itibariyle herhangi bir görüşme, ittifak konuşma yoktur” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUK KAÇIRAN ÇIKIYOR, ÇOK SAKINCALI TALEPLER VAR’

MHP’nin af teklifi değerlendiren Meral Akşener, “Bir kere niye böyle bir af geldi anlayabilmiş değiliz hiçbirimiz. Anlaşılabilir bir gerekçe görmedik. İnsan kaçakçılığına, kadın ve çocuğu karşı işlenen öldürme, tecavüz gibi vakalar ayrı tutulmuş. Ama kaçırma işin içinde. Çocuk kaçıran, alıkoyan çıkıyor. Böyle çok sakıncalı talepler var içinde” dedi.

‘RAHŞAN AFFININ KOPYASI OLARAK GÖRÜLÜYOR’

“Herhalde ‘Rahşan Affı’ diye nitelendirilen affın kopyala yapıştır şekli olarak görülüyor” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Bugüne kadar anlayamadığımız bir şey oldu. Örneğin partili cumhurbaşkanlığı meselesini durup dururken Sayın Bahçeli dile getirdi. AKP yöneticileri başta Sayın Erdoğan bir şaşkınlık görüntüsü verdiler. Fakat hemen hayata geçirildi. Sonra erken seçim, durup dururken. Gene şaşkınlık görüntüsü gene böyle bir durum. Burada bir tavır ve davranış  biçimine bakarsanız sahibinin sesi gibi bir durum oluyor. Büyük ortak talep ediyor, küçük ortak yerine getiriyor gibi bir sonuçla karşı karşıyayız. Afla ilgili en çok merakım odur; yani buyurun arkadaş şunu bizim için söyleyin mi dendi? Onun için hazırlıksız bir şekilde böyle çalakalem kopyala yapıştır şekilde sonuç ortaya çıktı, o mudur?”

‘FETÖ VE PKK AF İÇİNE Mİ SOKULACAK?’

Teklifle ilgili şüpheleri olduğunu dile getiren Akşener, “FETÖ diye bir durum var sonra onlara da bir af mı gelecek? Şimdi 24 saat PKK şu bu şeklinde yapılan bir söylemin içine acaba yerel seçimlerde yeni bir el altından çözüm süreci başlatılacak da oraya da bir af içine mi sokulacak? Dolayısıyla bunlarla ilgili ciddi şahsi şüphelerim var. Ama af olur olmaz, içinde Türkiye’yi sarsacak affedilecek alanların bulunduğu bir af teklifi” dedi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.