Mehmet Özhaseki: İnkar edemem Ankara için ismim öne çıktı

Mehmet Özhaseki: İnkar edemem Ankara için ismim öne çıktı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, büyükşehirler için gösterilecek adaylarda 'ehliyet ve liyakat' kriterlerinin öne çıktığını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, yerel seçimlere dair açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için isminin geçtiğini doğrulayan Özhaseki, “Genel merkezde ve teşkilatlarda Ankara için ismim öne çıktı, inkar edemem. Benim hazırlamış olduğum adaylar Cumhurbaşkanımızn takdirinde, herkesin lehine aleyhine her şeyi söyledim” dedi.

NTV’de Ahmet Ergen‘in yerel seçim hazırlıklarına ilişkin sorularını yanıtlayan Özhaseki, yeni adaylar için birinci kriterlerinin liyakat olduğunu söyledi. Özhaseki, “Yıllardır her yerde anket çalışması yapıyoruz. Başkan’ın performansını, giyim kuşamını, vatandaşla ilişkisini de soruyoruz. Teşkilat görüşleri de alınıyor. Birkaç aydır da arazi de vatandaş birebir dinlendi ve bir kanaat oluştu. Değişecekse ne tür özellikler aranacak gibi. Yeni bir arkadaşla yola çıkacaksak birinci olay ehliyet ve liyakat olacak. Bazı arkadaşlar sadece halkla ilişkilerle işi yürütüyor ama şehre hiçbir şey katmıyor, arkası gelmiyor. Sürpriz isimler de var, bazı illerde yeni anketler yapılacak” açıklamalarında bulundu.

‘İSTANBUL MİLYONLARCA İNSANI İLGİLENDİRİYOR’

İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere büyükşehirlerde aday gösterilecek isimlerin profillerine dair konuşan Özhaseki, “İstanbul milyonlarca insanı ilgilendiriyor. Tüm dünyanın gözü önünde olan bir il. Orası bizim için çok önemli, yıllardır bizde. Ufak tefek şikayetler olabilir. Ehliyetli ve liyakatlı birini koyacağız. Başka partiler gibi pazarlıkla belirlemeyeceğiz. Şöhretli bir iki kişiyi koymak çok kolay bizim açımızdan. Ankara içinde aynı şeyler geçerli. Çevreden göç alan, 5 milyonu aşmış bir şehir. Ankara’yı ileriye taşıyacak bir isim olması lazım” dedi.

‘HERKESİN LEHİNE, ALEYHİNE HER ŞEYİ SÖYLEDİM ‘

Ankara için isminin geçtiğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, “Partinin usullleri içerisinde müracaatları alıyoruz ama bizim gibi kamuya mal olmuş insanların adayım demesi kadar garip bir şey olamaz. Ben Kayseri’de birçok şey yaparak helalleşerek ayrıldım. Genel merkezde ve teşkilatlarda Ankara için ismim öne çıktı, inkar edemem. Benim hazırlamış olduğum adaylar Cumhurbaşkanımızn takdirinde, herkesin lehine, aleyhine her şeyi söyledim. Tarafsız bir şekilde sunum yapıyoruz. Takdir benim üzerimde olur ise bismillah der yola çıkarız” ifadelerini kullandı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.