Madencinin ailesi ortada kaldı!

Madencinin ailesi ortada kaldı!

Şırnak merkeze bağlı Dağkonak kömür ocaklarında meydana gelen göçük altında yaşamını yitiren Musa Seven'in eşi Fatma Seven, 8 çocuğuyla ortada kaldı.

ŞIRNAK - Tek başına 8 çocuğuna nasıl bakacağını bilmediğini belirten Seven, eşinin çocuklarını okutma uğruna öldüğünü söyledi. Lise 12'nci sınıf öğrencisi Adnan Seven ise, okula gidememesi halinde babası gibi kömür ocağında çalışmak zorunda kalacağını belirtti.

Şırnakın Dağkonak Köyü yakınlarında 18 Haziran günü kaçak kömür ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi Musa Seven hayatını kaybetti. Eşinin ölümünden sonra 8 çocuğuyla ortada kalan Fatma Seven, büyük bir çaresizlik yaşadığını söyledi. Eşinin çocuklarını okutmak için 20 yıldır kömür ocaklarında çalıştığını belirten Seven şunları anlattı:

"Eşim çocuklarımızın tamamını okutmak istiyordu. Ben de onun isteğini yerine getireceğim. Bunun için devletimizden, validen ve hayırsever insanlardan destek bekliyorum. Çocuklarım okusunlar, babaları gibi işçi olmalarını istemiyorum. Kömür ocaklarına gidip göçük altında kalmalarını istemiyorum."

'OKUMAK İSTİYORUZ'

Ailenin lisö öğrencisi oğlu 16 yaşındaki Adnan Seven de, okuluna devam etmek istediğini belirterek, "Okumak istiyorum. Eğer okuyamazsam, ben de babam gibi kömür ocağında çalışacağım mecburen" diye konuştu.

Siirt Anadolu Öğretmen Lisesi 12 sınıfa geçen Betül Seven ise doktor olmak istediğini söyledi. Basasının kendilerini okutmak için madende çalıştığını kaydeden Betül Seven, "Burası Şırnak. Kimse kızlarının okumasına o kadar önem vermiyor. Oysa babam tüm çocuklarının okumasını istiyordu" dedi.

Madencinin ailesi ortada kaldı!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.