Kürdlerin birliği için Kürd Ulusal Kongresi acilen toplanmalı

Kürdlerin birliği için Kürd Ulusal Kongresi acilen toplanmalı

Kürd Ulusal Kongresi Hazırlık Komitesi Kuzey Kürdistan delegeleri, bütün Kürd parti ve hareketlerine Ortadoğu’nun içinde bulunduğu bu önemli zaman diliminde Hazırlık Komitesi’nin toplanması çağrısında bulundu.

Kürdistan Bölgesi’nin Hewlêr kentinde toplanması beklenen ve her defasında ertelenen Kürd Ulusal Kongresi’nin Hazırlık Komitesi Kuzey Kürdistan delegeleri çağrı mesajı yayımladı.
 
Kuzey Kürdistan delegeleri adına Ahmet Türk, İmam Taşçıer, Adem Özcaner ve Mülkiye Birtane tarafından yayımlanan çağrı mesajında, ’Ulusal Kongre Hazırlık Komitesi delegelerine, bütün Kürd parti ve hareketlerine Ortadoğu’nun içinde bulunduğu bu önemli zaman diliminde Hazırlık Komitesi’nin toplanması çağrısında bulunuyoruz’ denildi. 

Tarihte her zaman hegemonik güçlerin hem Ortadoğu coğrafyasında hem de özellikle Kürdistan coğrafyasında plan ve projeleri olduğu ve bugün de hali hazırda bu politikaların devam edildiğine vurgu yapılan mesajda, ’Bu münasebetle de Kürdlerin ortak, milli bir projesi olmalıdır. Kürdler, ancak Ulusal Kongresi’ni gerçekleştirmekle ortak bir siyasal çizgide buluşabilirler. Bu esas üzerine belirtmek isteriz ki; Irak’ta meydana gelen son gelişmeler ve saldırılar Kürdistan’ın Batısı’ndaki ve Güney’indeki kazanımları ciddi derecede tehlikeye düşürürken, öte tarafta da Kürdistan halkının birliği için de imkan ve fırsat doğuruyor. Bu nedenle Kürdistan’ın ve Kürd halkının ulusal menfaatlerine hizmet edecek ortak bir siyasal zeminde hareket edilebilmesi için Kürdlerin acilen ve en kısa zamanda toplanmaları elzemdir’ diye kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum