Kozağaçlı'ya destek verene pekmez yok!

Kozağaçlı'ya destek verene pekmez yok!

Avukat Kozağaçlı’nın tecrit koşullarının kaldırılması için eylem başlatan mahkumlara cezaevi yönetiminden yaptırım geldi.Duvarlara meyve ve sebzeler ile “Selçuk Kozağaçlı'nın tecridi kaldırılsın” yazdılar.

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan mahkûmlar, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı avukat Selçuk Kozağaçlı’nın tecritte tutulmasını protesto etti. Mahkumlar, tecridin kaldırılması için  hücre duvarlarına meyve ve sebzeler ile “Selçuk Kozağaçlı’nın tecridi kaldırılsın” yazdı.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, protestonun üzerine cezaevi yönetiminin hücrelerde bulunan meyve, sebze, tahin, pekmez gibi duvara yazı yazılabilecek yiyecek ve içecekleri toplattığı öğrenildi.

Avukat Çiğdem Akbulut, Kozağaçlı’nın tutuklandığı günden bugüne tecritte tutulan tek isim olduğuna dikkat çekerek, “Selçuk Kozağaçlı’nın tecridini sürekli gündeme getirmemize rağmen Adalet Bakanlığı olumlu bir adım atmıyor. Aksine tecridin kaldırılmasına yönelik yaptığımız başvurular, Kozağaçlı’yı çok sayıda avukatın ziyarete gittiği söylenerek tecritte olmadığı iddia ediliyor. Adalet Bakanlığı Kozağaçlı’ya bire bir düşmanlık güdülüyor. Kozağaçlı’nın ÇHD genel başkanı olması ve muhalif duruşu nedeniyle bu şekilde davranılıyor” dedi

Avukat Kozağaçlı, ÇHD ve Halkın Hukuk Bürosu üyesi avukatlara yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alındı. 13 Kasım 2017’de tutuklanan avukatlar 12 Eylül 2018’de hâkim karşısına çıkarıldı. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 gün süren duruşma sonucunda 17 avukatın tamamı tahliye edildi. Ancak avukatlar tahliye sevincini yaşayamadan yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. Meslektaşlarının adliyeye çıkarıldığını öğrenen ve adliyeye gelen Kozağaçlı burada gözaltına alındı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.