Kılıçdaroğlu'na 5. tazminat cezası: 190 bin lira!

Kılıçdaroğlu'na 5. tazminat cezası: 190 bin lira!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Man Adası iddiaları" nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve yakınlarına 190 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının, 12 Aralık 2017’de bir televizyon kanalında yaptığı konuşmada kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 500 bin liralık manevi tazminat davası karara bağlandı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarına 190 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Anadolu 15. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Erdoğan adına avukatı Ferah Yıldız ile davalı Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik katıldı. Duruşmada mahkeme, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 150 bin lira, Mustafa Erdoğan’a 20 bin lira, Ziya İlgen’e de 20 bin lira olmak üzere toplam 190 bin lira manevi tazminatın 19 Aralık 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte Kılıçdaroğlu tarafından ödenmesine karar verdi.

BU BEŞİNCİ CEZA OLDU!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, daha önce de söz konusu iddiaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a toplam 5 kez tazminat ödemeye mahkum edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarının, 28 Kasım 2017’de partisinin grup toplantısındaki yaptığı konuşmalar nedeniyle Kılıçdaroğlu’na açtığı ilk dava 7 Haziran’da karara bağlanmış, 197 bin lira tazminat cezası çıkmıştı. Aynı iddialar üzerine açılan ve 13 Haziran’da biten bir diğer davada Kılıçdaroğlu’nun 142 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.

Kılıçdaroğlu üçüncü tazminat davasında 359 bin lira, dördüncü davada 130 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Böylece Kılıçdaroğlu, söz konusu iddiaları nedeniyle İstanbul’da açılan 5 farklı tazminat davasında, 1 milyon 18 bin lira tazminata mahkum edilmiş oldu. Kılıçdaroğlu daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ödediği tazminatlar nedeniyle Balıkesir Burhaniye’deki evini satmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.