Kılıçdaroğlu: Sayende Çatladıkapı Türkiye'si olduk

Kılıçdaroğlu: Sayende Çatladıkapı Türkiye'si olduk

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi: Sayende çatladı kapı Türkiye'si olduk.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, rahip Brunson’ın tahliyesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “Sayende çatladı kapı Türkiye’si olduk” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

GELECEK ENDİŞESİNİ KAPILMAYIN: Herkesin şunu çok iyi bilmesini isterim. Bu ülkede CHP olduğu sürece hiç kimse bir gelecek endişesine kapılmasın. Hep beraber hangi görüşten olursa olsun hep beraber Türkiyeyi aydınlığa çıkaracağız

AYLAN BEBEĞİ UNUTMUYORUZ: Dün gazetelerin birinci sayfalarında çok acı bir olay vardı. 22 göçmenin hayatını kaybettiği katliam. Bu insanlar kendi ülkelerinden çıkıp Avrupa’ya gitmek istiyorlar. Demokratik bir ülkede yaşamak istiyorlar. 22 kişi hayatını kaybetti. Hepsine rahmet diliyoruz. Ama yaşananları unutmuyoruz.

Kıyıya bedeni vuran Aylan bebeği unutmuyoruz. Bütün bunların sorumlusu o koltukta oturan zattır. Müslümanı müslümana kırdırma dedik. Şimdi 4 milyon Suriyeli burada. Kimsenin burnu kanatmadan bu yarayı saracağız.

AYRIMCILIK VAR: Aramızda kamuda geçici olarak çalışanlar var. Ayrımcılık var. Çalışanlar işçiler arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir. Şehitler, gaziler vatandaşlar arasında ayrımcılık yapmak doğru değildir Dili dini ne olursa olsun herkes T.C. vatandaşıdır.

ERDOĞAN’A YALAN YANITI: Yalan konusuna değinelim biraz. Yalan bütün inançlarda günahtır. Özellikle ülke yönetme pozisyonundaki kişilerin halka yalan söylemesi çok daha bir ayıptır günahın ötesinde. Peygamberimiz bir hadisinde şöyle der, “yalandan sakının çünkü yalanla günah yan yanadır ve sizi cehenneme götürür”

Gazi Üniversitesinin belgesini açıkladık, beyefendi rahatsız olmuş. Bana diyor ki “Yalan olur da böylesi olur mu?” diyerek beni suçluyor. Şunu söylemek isterim. Bir belge önüme geldiğinde hemen o belgeye sarılmam. Önce araştırırım doğru mu değil mi ondan sonra açıklarım, benim huyum da ahlakım da inancım da topluma saygım da böyle.

BURASI ÇATLADIKAPI ÜLKESİ Mİ?: Devletin nasıl yönetildiğine ve hale sokulduğuna bakın. Papaz ajan dediler, terör örgütleriyle bağlantılı dediler. Bunu neye dayanarak söylüyorlar Dua kod adlı bir gizli tanığın ifadesi üzerine. Eğer devlet vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayamıyorsa, baskıcı bir devlete dönüşür. O zaman devlet hukuk devleti olmaktan çıkar, organize suç örgütü olur. Devleti yönetenler yanlış olmadığı sürece başkasının işine karışmamalıdır.

11 Ocak’ta Erdoğan diyor ki, “Bu fakir bu görevde olduğu sürece bu teröristi alamazsın” Brunson şu an nerede? 11 Ağustos’ta “Tehdit ediyor yarın saat 18:00’e kadar göndereceksiniz. Burası Çatladıkapı ülkesi mi? Burası Türkiye Türkiye!” Ee ne oldu? Brunson’u gönderdin. Senin sayende oldu bunlar. Polis Akademisi’nde “Sizde de bir var bizde de bir papaz var ver papazı al papazı diyorum ‘orayı karıştırma’ diyorlar” Bizdeki gitti neyle? Özel uçakla gitti. Utanmasalar devlet töreniyle göndereceklerdi. Ne oldu da verdin? Sen Türkyie Cumhuriyeti Devleti’nin onuru ve şerefiyle nasıl oynarsın?

SARAYIN MALİYETİNİ BİLEN VAR MI?: Güç ve yetkiler tek merkezde toplanmaz. Yasama, yargı, yürütme olur. Kuruluşları olur, bütün bunlar güç ve yetkinin dağılımıdır. Uçan kuşun bile bir dengesi vardır tek kanatlı kuş uçmaz. Ama Türkiye’de denge yok. Sarayın maliyetini bilen var mı? Yok. Kimin parasıyla yapıldı? Vatandaşın parasıyla. Ama kimse bilmiyor. Devlet vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlamak zorundadır.

BRUNSON TEPKİSİ: Eğer devlet vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayamıyorsa, baskıcı bir devlete dönüşür. O zaman devlet hukuk devleti olmaktan çıkar, organize suç örgütü olur. Devleti yönetenler yanlış olmadığı sürece başkasının işine karışmamalıdır. Bu papaz işi var ya, Türkiye’nin nasıl yönetildiğine bakın. ‘Papaz casus, ajan, terörist’ dediler. Şimdi Brunson’un Türkiye cephesine bakıyoruz, ne oldu?

11 Ocak’ta Erdoğan diyor ki, “Bu fakir bu görevde olduğu sürece bu teröristi alamazsın” Brunson şu an nerede? 11 Ağustos’ta “Tehdit ediyor yarın saat 18:00’e kadar göndereceksiniz. Burası Çatladıkapı ülkesi mi? Burası Türkiye Türkiye!” Ee ne oldu? Brunson’u gönderdin. Senin sayende oldu bunlar. Polis Akademisi’nde “Ver papazı al papazı” diyor. Bizdeki gitti neyle? Özel uçakla gitti. Utanmasalar devlet töreniyle göndereceklerdi. Ne oldu da verdin? Sen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onuru ve şerefiyle nasıl oynarsın?

FİDYE VERDİN Mİ?: Ne müzakeresi yaptınız? Fidye verdin mi? Ya Trump doğruyu söylüyor, sen yalan söylüyorsun. Ya sen doğru söylüyorsun, Trump yalan söylüyor. Ama hep Trump’ın dediği çıktı. Sen Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletinin iradesini Trump’a teslim ettin. Senin yatacak yerin yok.

Yok mahkeme karar vermiş. Geçiniz, geçiniz. Trump kime teşekkür ediyor? Mahkemeye değil sana.

BAHÇELİ’YE ÇAĞRI: Bahçeli’ye açık ve net bir çağrıda bulunuyorum: Türkiye’nin onuruyla oynayan bu hükümete ve saraya destek vermeyi sürdürecek misin?

TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALAMA PARTİSİ: Buna tükürüğünü yalatma politikası deniyor. Bunu yaptılar. Onların ağırına gitmiyor.Benim Ağırıma gidiyor. Ben ülkemi seviyorum. Bayrağımı seviyorum. Bayrağımın onuru her şeyin üstündedir. Canımın da üstündedir.

KAŞIKÇI TEPKİSİ: Neden gerekeni yapmıyorsun? Bir gazeteci senin ülkende nasıl öldürülür? Ses kayıtları var deniyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.