1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kılıçdaroğlu: Çubuk'taki açık ve net söylüyorum linç girişimidir
Kılıçdaroğlu: Çubuk'taki açık ve net söylüyorum linç girişimidir

Kılıçdaroğlu: Çubuk'taki açık ve net söylüyorum linç girişimidir

Partisinin haftalık grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, linç girişimine uğradığı asker cenazesine ilişkin olarak, “Çubuk'taki açık ve net söylüyorum linç girişimidir” dedi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  

YSK’nin bir an önce İstanbul seçim sürecini sonlandırması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bir arkadaşım var mazbatasını aldı. YSK hala karar vermedi. Niçin? Hukukun üstünlüğünü savunduk. YSK'nın bu süreci bir an önce sonlandırması ve Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı olduğunu ilan etmesini bekliyoruz. Başka hiçbir seçenek yok” dedi.

KARAR VERİN  TÜRKİYE GERÇEK GÜNDEMİNE DÖNSÜN

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarında bazı satır başları şöyle:  “Sandıkları bir daha saydılar, Ekrem İmamoğlu çıktı. Daha neyi bekliyoruz. Sağdan sola sayıyorlar Ekrem İmamoğlu, soldan sağa sayıyorlar Ekrem İmamoğlu. YSK daha önce aldığı kararlara uyacak. Üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü savunmak zorundadır. Bir an önce kararı verin ve Türkiye gerçek gündemine dönmüş olsun.

İŞSİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR

Bir vatandaş borçları nedeniyle otobüs durağına böbreğini satmak için ilan asıyor. 21’inci yüzyılın Türkiye'sinde geldiğimiz nokta budur. İktidar sahipleri halktan kopmuş vaziyette. Vatandaşın sorunu karnımı nasıl doyururum. İşsizlik aldı başını gidiyor. Hanedanlar koskoca Türkiye Cumhuriyeti yönetilir mi? Damat kira ödeniyor mu? Bir ekmeğin fiyatını damat biliyor mu? Kendi mutfaklarını, ikballerini düzeltiyorlar.

İKTİDAR LONDRA’DAKİ BİR GRUP TEFECİYE 33 MİLYAR TL FAİZ VERDİ

33 milyar lira faizi kim ödedi? 82 milyon vatandaş. İktidar olduktan 2019'un Şubat sonuna kadar ödedikleri faiz 165 milyar dolar. Londra'daki bir grup tefeciye verdiler. Bunu vatandaşların görmesi lazım. Olay sıradan bir olay değildir. Dolar aldı başını gidiyor, beylerin keyfi yerinde. Asgari ücretle nasıl geçinecekler. Ben bunları söyleyince 'Terörle işbirliği yapıyor' diyorlar. Terörle işbirliği yapanlar onlar, vatandaşlarla işbirliği yapan benim.

SARAYIN EMRİNDEKİ KÖLELER ADALET DAĞITAMAZLAR 

Musa Kart, Mustafa Kemal Güngör, Hakan Karasinir, Önder Çelik, Güray Öz, Emre İper hapiste. Cumhuriyet gazetesinde yazdılar. FETÖ ile suçlanıyorlar. Yıllar yılı FETÖ'yü eleştiriyorlar. Sarayın emrindeki köleler adalet dağıtamazlar. 5 yıldan fazla yargılananlar ise Yargıtay'da. Ortada bir hukuksuzluk var. Namuslu yargıçlar bunu düzeltecektir.

AÇIK VE NET SÖYLÜYORUM LİNÇ GİRİŞİMİDİR

Çubuk Akkuzulu köyünde şehit cenazesine katıldım. Köyden şehit cenazesi için büyük bir bayrak istediler, verdik. İlçe başkanımız aileyi ziyaret etti. Ben ve arkadaşlarım şehit cenazesine katıldık. Cenaze namazını kıldırmadılar doğru düzgün. Dolayısıyla Yener Kırıkcı şehidimiz, Allah'tan rahmet dilemek bizim boynumuzun borcudur. O şehit cenazesine katılan tek genel başkan benim. Sloganlar, hakaretler... Bırakın bir namaz kılınsın. İçimden geçirdim, bunlar gerçekten Müslüman mı? Şehit ailesine saygı gösteriyorlar mı? Şehitlerimizin yüzde 99'u fakir ailenin çocuklarıdır. Bir canımız var, benim için fark etmez. Şehit cenazesine yapılan beni çok yaralamıştır. Arkasından bir linç girişimidir. Açık ve net söylüyorum linç girişimidir. Verilmiş sadakamız varmış.

SÖZLEŞMELİ ER OLARAK ÇALIŞIYORLAR SONRA KAPI ÖNÜNE KOYUYORLAR

Az önce ifade ettim. Şehitlerimizin büyük bir kısmı fakir aile çocuklarıdır. Son şehidimiz de fakir bir ailenin çocuğu. Sözleşmeli erler bir dernek kurmuşlar. Bana geldiler sorunlarını anlatmam için. 7 yıl sözleşmeli olarak çalışıyorlar. Sonra kapının önüne koyuyorlar. Bunların derdini ben dile getirdim. Alçakça linç girişiminde bulunanların bundan haberi var mı? Hayır, yok.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.