Keği’den Yüksekova Havalimanı müdürüne tepki!

Keği’den Yüksekova Havalimanı müdürüne tepki!

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimani sorunları ile ilgili havalimanı müdürüyle görüşmek isteyen YÜTSO Başkan Yardımsıcı Seracettin Keği, havalimanı müdürünün görüşmeyi kabul etmemesine tepki gösterdi.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimani’nda sefer sayılarının az olması ve bilet fiyatlarının pahalı olması gibi sorunlar nedeniyle havalimanı müdürüyle görüşme yapmak isteyen YÜTSO Başkan Yardımcısı Seracettin Keği, havalimanı müdürünün çeşitli bahaneler öne sürerek görüşmeyi kabul etmediğini söyledi.

‘TÜRKİYE’DE EN PAHALI BİLETLER YÜKSEKOVA’DA SATILIYOR’

Yüksekovalıların mağduriyetlerini belirtmek için havalimanı müdürüyle bir görüşme gerçekleştirmek istediğini ifade eden Keği, halkın sesi olmak için uğraştıkları belirterek, “Biz Yüksekova’nın sorunları için Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimani Müdürüyle görüşmek için geldik. Fakat müdür bey hiçbir gerekçe göstermeden bizimle görüşmeyeceğini bildirdi. Bizler Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası olarak Yüksekova sorunlarının muhatabıyız. Halkın sesi olmak için her zaman çalışıyoruz. Halkın bizden beklentileri var, bizim de halkımıza açıklama yapma zorunluluğumuz var. Yüksekova’ya şu an Türkiye’nin en pahalı bileti satılıyor. Sefer sıkıntısı var. Halkın yer bulamama sıkıntısı var. Biz müdür beyle görüşüp bu sıkıntıları anlatmayı ve müdür beyin de gerekli mercilere aktarılmasını düşündük. Bugün buraya gelip müdür beyle bir görüşme yapmayı istedik. Yalnız buraya geldiğimizde gerek müdür beyin sekreteri gerek de müdür beyin hiçbir gerekçe göstermeden sadece çevrede olduğu ya da yoğun olduğu sebebiyle bizimle görüşme gerçekleştirmedi. Biz kendi sorunumuz için değil Yüksekovalıların sorunları için gelmiştik. Bu güzel Yüksekova’nın mağduriyetlerini gidermek için müdür beye ziyaret etmek istedik ama kendisi görüşmedi. Müdür beyin bu rahatsız edici tavrından dolayı kendisini kınıyorum. Bunu da sizinle paylaşmak durumundayım” dedi.

‘YÜKSEKOVA’DA SEFER SAYILARININ ARTTIRILMASINI İSTİYORUZ’

Yüksekova’da sefer sayısının 2’yi geçmediğini hatırlatan Keği, “Sadece Yüksekova havalimanında bu kadar az sefer var. Şırnak Cizre havalimanında sefer sayısı arttırıldı. Türkiye’nin her yerinde bu durum böyledir. Gerektiğinde ek seferler yapılabiliyor. Fakat Yüksekova’da günde bir uçak Ankara’ya, bir uçak da İstanbul’a kalkmak ve inmekle sınırlıdır. Bu durum da kimsenin tasvip edememeği bir şeydir. Acil hastası olan bir kişinin bilet bulamaması gibi birçok şikâyet bize geliyor. Yer bulamamanın yanında biletlerin çok pahalı olmasından da şikâyet ediliyor. Biletlerin fiyatları, adeta yurt dışına giden uçakların tarifeleri kadar pahalıdır. Bu tür sorunları bugün müdür beye iletmek istedik. Yalnız muhatap bulamadık” diye konuştu.

s11-001.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum