Kars’ta Kiralar El Yakıyor

Kars’ta Kiralar El Yakıyor

Kars’ta kiralık daire fiyatları el yakıyor. 500 TL.’den başlayan fiyatlar bazı bölgelerde 800 TL’yi buluyor.

KARS - Kars’ta kiralık daire ve ev fiyatları tavan yaptı. Kiracılarla ev sahipleri arasında sıkı pazarlıklar yaşanıyor. Sıfır dairelerde kira fiyatları 600 ile 800 arasında değişirken, eski yapılarda ise 500 ile 600 TL. arasında değişiyor.

Günden güne yeni binaların yükselmesi, dairelere olan talepte artış olması, kiralık evleri kıymete bindirdi. Yeni bitmiş binalarda konumuna göre kira fiyatları 600 ile 800 lira arasında değişirken, eski binalarda ise kiralar 500 ile 600 arasında kiracılarını bekliyor.

Gerekli denetimlerin yapılmadığı Kars’ta kent dışından gelen memurlar ve yabancılar Türkiye’nin en pahalı şehrinin Kars olduğunu belirttiler. Kars’ın 8 ayının kış olduğunu belirten vatandaşlar, “600 TL. kira, 100 TL. ortak gider, buna ısınma da eklenince bir aileye bir aylık kira bedeli 900 ile bin TL.’ye mal oluyor. Kars’ta yaşamak çok pahalı. Buna diğer masraflarda eklenince gelin hesabını siz yapın. Bundan dolayı . çoğu arkadaşlarımız tayin isteyip Kars’tan kaçıyorlar. Burada özellikle kira fiyatlarında bir düzenleme yapılması gerekiyor. Çoğu ev sahibi kontrat yapmıyor. Kontrat yapanlardan kira fiyatlarını bizden aldıklarının yarısında tutuyor” diye dert yandılar.

Kars’ta yapılan yüzlerce yeni binaya rağmen kiralık ev bulmakta vatandaşlar zorlanıyor. Kiralık ev bulan vatandaşlarda aylık 900 TL.’yi gözden çıkarıyor. Vatandaşlar ev kiraları konusunda ev sahiplerinden ve yetkililerden duyarlı olmalarını bekliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.