Kadınlar böyle götürüldü!

Kadınlar böyle götürüldü!

IŞID’in şeri kurallara uymayan ve kapanmayan kadınları gözaltına aldığı öne sürülüyor.

IŞİD’in atadığı yeni Vali, şehirde şeriat ilan etti ve 16 maddelik kuralları açıkladı. Şeriat kuralları uyarınca kentte yaşayan kadınların zorunlu haller dışında sokağa çıkmasını yasaklandı. Sokağa çıkması gereken kadınların yanında mutlaka ailesinden bir erkeğin olmasını şart koşan uygulamaya göre, kapanmaları da zorunlu hale getirildi. 

Tecavüzden kaçıyorlar

Erkeklerin ise dar ve vücut hatlarını gösterecek kıyafetler giymesi yasaklandı, uymayanların cezalandırılacağı açıklandı. Sosyal medyada IŞİD üyelerinin Musul’da gözaltına aldığı genç kadınlara ait fotoğraflar yayınlandı. Kadınların, şeriat kurallarına uymadıkları için götürüldükleri öne sürülüyor. Ayrıca IŞİD militanlarının, genç kadınları tecavüz etmek veya evliliğe zorlamak için kaçırdığı belirtiliyor. Musul ve çevresinde yaşayan kadınların bu nedenle bölgeden kaçtığı söyleniyor. Kaçanların çoğu, Erbil ve Kerkük’e sığınıyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.