Kaçakçı Turistlere Karşı Bilgilendirme

Kaçakçı Turistlere Karşı Bilgilendirme

Van Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, mahallelerdeki camileri tek tek dolaşarak vatandaşları doğayı koruma konusunda bilinçlendiriliyor.

Van Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, camileri tek tek dolaşarak vatandaşları başta bitki ve böcek kaçakçısı turistler olmak üzere doğayı koruma konusunda bilinçlendiriyor.

Doğal hayat ve bio çeşitlilik bakımından zengin bir bölge olan Van'da, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Yunus Bakıcı ve ekibi mahalleleri tek tek dolaşarak özellikle kaçakçı turistlere karşı köylüleri uyarıyor. Toplantılarını camilerde yapan Bakıcı ve ekibi Gevaş'ın İkizler Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle camiinde namazdan sonra halkla bir araya gelen Şube Müdürü Bakıcı, Van ve çevresinin bio çeşitlilik bakımından çok zengin olduğunu ve mahalle sakinlerinin kaçakçılara karşı dikkatli olmasını istedi. Çalışmalarını 3 aydan buyana sürdürdüklerini belirten Yunus Bakıcı, her hafta bir mahalleye giderek bilgilendirme çalışmaları yapacaklarını söyledi. Yabancıların turist gibi gelip önemli bio değerleri çaldığına dikkat çeken Bakıcı, “Öncelikle biz vatandaşlarımızı kaçakçı turistlere karşı uyarıyoruz. Kaçakçı turist gördüklerinde bize veya jandarmaya haber verilmesini istiyoruz. Biz bio kaçakçılığını önlemeye büyük önem veriyoruz. Ayrıca yaban hayatının korunması için yasak dönemde avlanma ve yumurta toplamalara izin verilmemesini istiyoruz. Bu konuda çalışma yaptığımız mahallelerden olumlu sonuçlar aldık” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.